Масштабна віртуальна виставка є пронизливою рефлексією 30 сучасних українських художників на сьогодення. Як повідомили в Мінкультури, це друга частина проєкту.
Гучний артпроєкт об'єднує медіа, диджитал і мистецтво, підтримує українців під час війни й інформує глобальну спільноту про російське вторгнення в Україну. Урочистим підсумком другої частини артпроєкту стане виставка в історичному центрі Відня, в повністю оновленій будівлі Künstlerhaus, де розташований музей Albertina Modern.
З 14 до 18 квітня відвідувачі зможуть ознайомитися з мистецькими роботами, а також придбати їх. Кошти від продажу буде спрямовано у фонд реабілітації жінок-військових, створений українською ГО «Жіночий ветеранський рух».
Так, Vogue запросили 30 українських художників, які спеціально для проєкту створили нові роботи — від діджитал-арту до живопису. Серед митців: Володимир Манжос, Олексій Кондаков, Марія Куліковська, Василина Врублевська, Віталій Кравець, Єлена Ємчук, Олеся Трофименко, Влада Ралко, Богдан Буренко, Маша Дмітрова, Єлизавета Литовка, Артем Прут, Петро Бевза, Вікторія Підуст, Денис Саражин, Нікіта Кравцов, Іван Грабко, Анна Зарума, Ольга Штейн, Степан Рябченко, Воло Бевза, Юрій Болса, Юрій Сивирин, Юлія Бєляєва, Маша Рева, Дарина Микитюк, Дзвіня Подляшецька, Денис Метелін, Ната Левітасова та Ольга Зерно.
Нагадаємо, у першій частині артпроєкту 12 художників з усього світу об'єдналися, протидіючи російській агресії та посилаючись на традиційну культуру й характерний голос українців. Наприклад, Фред Томаселлі інтегрував коди української вишивки в зображення для першої сторінки The New York Times, Марина Абрамович представила серію знімань на тему зцілення травм, заподіяних тоталітарним режимом, а Ервін Вурм, Джонатан Міз і Марсель Дзама створили роботи, що ставлять під сумнів політичну ідеологію та цінності сучасного світу.