Впродовж вересня-жовтня тривали виїзні розʼяснювальні заходи в громадах Львівщини щодо можливостей програм національного, обласного та місцевого рівня. Про це повідомляє Львівська ОВА.
Так, робоча група з підтримки психічного здоров’я при Координаційному центрі Львівської ОДА, команда від Львівської ОДА: представники департаментів освіти і науки, соціального захисту населення, охорони здоров’я та Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні, Офісу підтримки родин військовослужбовців та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими спільно з представниками міжнародних організацій, місцевих локальних громадських організацій обговорювали проблеми та напрацьовували рішення щодо потреб ветеранів, людей старшого віку, людей з інвалідністю, з залежностями, родин військовослужбовців, ВПО.
Основна мета – збільшити рівень поінформованості про програми для вразливих категорій, а також розширити мережу надавачів психосоціальних та інших послуг серед громадських організацій, підприємців, обʼєднавши зусилля сфери освіти, соціального захисту, охорони здоров’я.
Всього взяли участь 535 учасників, з них:
-
Представників соціального захисту – 33%;
-
Представників охорони здоров’я – 12%;
-
Представників освіти – 9%;
-
Представників РДА – 8%;
-
Користувачів послуг в ТГ – 17%;
-
Учасників, керівників громадських організацій – 21%.
До всіх виїзних заходів долучилася команда західного міжрегіонального департаменту НСЗУ та презентувала пілотний проєкт Міністерства охорони здоровʼя України, який реалізує Національна служба здоровʼя України «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України». Метою пілотного проєкту є надання якісної стоматологічної допомоги ветеранам, учасникам бойових дій та діючим військовослужбовцям.
«Варто зазначити, що за результатами семи таких зустрічей, а також комунікаційної роботи за два місяці ми бачимо зростання кількості надавачів даної послуги, а саме: зубопротезування станом на 30 вересня – 3, станом на 1 листопада – 6; зуболікування: станом на 30 вересня – 6, на 1 листопада – 18 надавачів.
А це означає, що послуга стає доступнішою територіально для ветерана і покриває витрати на зуболікування, зубопротезування. Для цього зверніться до свого лікаря, або скористайтеся картою НСЗУ.
Продовжуймо й надалі працювати спільно для нашої перемоги та здоров'я українців та українок!», – наголосила директорка Західного МРД НСЗУ Тетяна Кудик.
Для отримання послуг із зубопротезування потрібно звернутися до учасника пілотного проєкту, який уклав договір з НСЗУ. Необхідно мати направлення від лікаря-стоматолога, а також написати заяву про отримання послуги за Програмою медичних гарантій вперше з наданням копій та пред’явленням оригіналів таких документів:
-
паспорт громадянина України;
-
облікова картка платника податків;
-
посвідчення (учасника бойових дій / особи з інвалідністю внаслідок війни / посвідчення учасника війни та / або військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу).
Аналітичну роботу здійснює команда ГО «Птаха України».
Всі центри психосоціальних послуг за покликанням.