У коментарі Гал-інфо директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк розповіла про умови проходження ЗНО для осіб з інвалідністю
31 січня завершиться реєстрація на пробне ЗНО, - Мандзій
"Для категорії осіб, які мають певні вади, то для них створюються необхідні умови. Наприклад, є діти з вадами опорно-рухового апарату. У такому випадку можна спеціально підготувати клас на першому поверсі, або обрати школу з пандусами, чи то з наявним ліфтом, або ж спеціально облаштованим туалетом тощо.
Також є категорія вступників з вадами слуху різного ступеня. До прикладу, хтось може мати потребу у використанні слухового апарату. Це цілком дозволяється у тому разі, якщо як під час реєстрації учень/студент про це зазначає. Також Центр за потреби може забезпечити під час тестування функцію сурдоперекладу.
Третя категорія — це люди із вадами зору. Така група осіб можу мати потребу починаючи від кращого освітлення та більшого шрифту чи лупи. Завершуючи шрифтом брайля. Цьогоріч для учасників вдалось додати новий предмет шрифтом Брайля — біологію. (торік була українська мова та література, математика, історія України). Вперше у 2019 році для учасників ЗНО з вадами зору буде застосовуватись комп’ютерна програма.
Для для таких учасників проходження тестування може може бути тільки шрифт Брайля, або тільки комп’ютерний варіант. Проте є ще один варіант — комбінований, коли частину предметів учень/студент проходитиме на комп’ютері, а частину шрифтом Брайля тощо.
Окрім шрифту Брайля, ще є шрифт 16 розміру. Та це все можливо тільки під час додаткової сесії, це окремі приміщення, це додаткові 30 хвилин часу, аби учасники встигли ознайомитись із завданням та виконати його", - розповіла Лариса Середяк.