Слухай онлайн
Політика

Уряд удосконалює законодавство у сфері землеустрою

2 грудня рішенням Уряду схвалено з доопрацюванням у дводенний термін законопроект, який уніфікує деякі виді документації із землеустрою, оптимізує процеси у сфері земельних відносин. Про це повідомили Гал-інфо у пресслужбі Міністерства розвитку економіки.

Документ розроблено на виконання Указу Президента України "Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави".

"Цей законопроект спрощує процес виготовлення документації із землеустрою, нівелює прояви корупційних ризиків органами виконавчої влади та місцевого самоврядування при погодженні та затвердженні документації із землеустрою, а також зменшує часові затрати на проведення робіт із землеустрою. Крім того, документом передбачається нормативне закріплення ведення документації із землеустрою виключно в електронній формі", - зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Зокрема, документом передбачається:

  • встановити вимоги до електронної форми документації із землеустрою, а саме: формат зображення, формат та розмір файлу, цифрова якість;
  • визначити чіткі положення пояснювальної записки, яка є складовою всіх видів документації із землеустрою, із зазначенням у ній інформації про:

- існуючі та проектні характеристики об’єкта землеустрою (цільове призначення, категорія земель, угіддя);

- наявність обмежень у використанні об’єкту землеустрою;

- наявність обтяжень прав на земельні ділянки;

- проведені обстежувальні, вишукувальні, топографо-геодезичні, картографічні, проектні та проектно-вишукувальні роботи;

- відомості про ґрунти;

- відомості про зелені насадження.

  • вилучення зі складу документації із землеустрою неактуальних документів. (середньому документація із землеустрою складається із 20 складових, а буде 15 складових).
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ