Під час сьогоднішнього засідання Кабмін затвердив порядок надання одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини для чоловіка, батька дитини, який не перебуває в зареєстрованому шлюбі та для бабусі, дідуся чи іншого повнолітнього родича одинокої матері.
Про це у своєму Telegram-каналі написав народний депутат Олексій Гончаренко.
Відпустка надається одноразово тривалістю, що визначається працівником у письмовій заяві про її надання (але не більше ніж 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів), не пізніше трьох місяців з дня народження дитини.
Ця відпустка має бути використана працівником не пізніше 104-го дня з дня народження дитини. Ця відпустка не підлягає поділу на частини.
Чоловік, дружина якого народила дитину, при поданні заяви про надання відпустки має пред'явити документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини або свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб.
Батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, за умови що вони спільно проживають, має пред'явити свідоцтво про народження дитини, а також додати заяву батька та матері дитини про визначення її походження та довідку про фактичне місце проживання.
Баба, дід, або інший повнолітній родич дитини, батько якої є одиноким, при поданні заяви про надання відпустки мають пред'явити свідоцтво про народження дитини, а також заяву одинокого батька, в якій засвідчується невикористання ним такої відпустки та вказується особа, що фактично здійснюватиме догляд за дитиною.
Для підтвердження статусу "одинокої матері" такі особи також додають копію витягу з Книги реєстрації народжень (якщо немає свідоцтва про народження дитини, в якому відомості про батька дитини внесені в установленому порядку за вказівкою матері) або свідоцтво про смерть батька дитини чи рішення суду про позбавлення його батьківських прав, визнання безвісно відсутнім чи оголошення померлим.
Також у проєкті зазначено, що працівник, який впродовж трьох місяців з дня народження дитини був звільнений та працевлаштований на інше підприємство чи до фізичної особи, до заяви про надання відпустки має додати також довідку про її невикористання на попередньому місці роботи.
У разі неподання відповідних документів чи подання їх не у повному обсязі, роботодавець в одноденний термін інформує цих осіб про відмову у наданні відпустки при народженні дитини. У разі народження двох і більше дітей від однієї вагітності тривалість відпустки не збільшується.
Заробітна плата працівникам за час цієї відпустки виплачується не пізніше трьох днів з дня її початку.