Слухай онлайн
Історія

В архівах Львівського СБУ лежить більше як 8 тис. справ нереабілітованих політв’язнів

В архіві Головного управління СБУ у Львівській області зберігається більше як 8 тис. одиниць архівних матеріалів щодо осіб, які ще не реабілітовані. Про це учора, 12 жовтня, під час брифінгу повідомив начальник Головного управління СБУ у Львівській області Олександр Ткачук, передає Гал-інфо.

Як зазначив Олександр Ткачук, 60 тис. архівних матеріалів, які стосуються часів діяльності тоталітарних режимів на території Львівщини. Він наголосив, що йдеться про матеріали щодо осіб, які фактично були реабілітовані згідно з Законом, прийнятим у квітні 1991 року.

«Також зберігається більше як 8 тис одиниць архівних матеріалів щодо осіб, які ще не реабілітовані. Наразі у нашій державі розпочинаються реабілітаційні процеси. СБУ також буде активним учасником цього процесу перегляду справ, що стосуються великої кількість воїнів УПА, які з тих чи інших причин не були включені у списки реабілітованих осіб.

Ми хочемо розвіяти ті міфи, які були сформовані радянським режимом і які формуються російським режимом. Це для того, щоб наші громадяни знали правду про те, що відбувалося в Україні. Важливо розуміти нашу історію, щоб ті помилки і трагічні події більше ніколи не повторилися», - наголосив Олександр Ткачук.

Олександр Ткачук також наголосив, що СБУ готове співпрацювати з дослідниками і надавати для ознайомлення архівні матеріали.

Начальник СБУ Львівщини закликав громадян, яких цікавлять архівно-кримінальні справи їхніх рідних, звертатися за інформацією.

Також нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, учора, 12 жовтня, в приміщенні Головного управління Служби безпеки України у Львівській області відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня захисника України та 75-ліття створення УПА. Керівник СБУ Львівщини передав копії кримінальних справ у паперовому та електронному форматі на зв'язкову провідника УПА Романа Шухевича - Ольгу Ільків (псевдо "Роксоляна") та на зв'язкову УПА Анастасію Закидальську (дівоче прізвище Петричкович). 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ