Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Культура

В День музеїв у Львові проведуть нічну екскурсію серед модерних скульптур

У ніч на 18 квітня відбудеться стилізована екскурсія у Музеї модерної скульптури Михайла Дзиндри в Брюховичах, що є філією Львівської галереї мистецтв. Цей захід стане першою частиною культурно-мистецької події «Форма мовчить?», що присвячена п’ятиліттю від створення музею, а також весняному відзначенню Міжнародного дня музеїв (18 травня), – повідомила прес-служба Львівської міської ради.

 

Особлива умова участі у акції – недовга, проте важлива мовчанка гостей музею, адже так створюється містичність, інтимність перебування у домівці мовчазних форм. Тиша потрібна на той час, поки дружина скульптора Софія розповідатиме про його неспокійне життя та творчість. Пізніше – перехід від мовчанки до діалогу, дискусії про отримані враження.

 

Тиждень по тому – 24 квітня (початок об 11:00) – друга частина події, що здійснюватиме мрію Михайла Дзиндри - створити Академію Сучасних Мистецтв.

 

Дійство наповнюватиме та довершуватиме поезія, музика, тематичні лекції, майстер-класи.

 

Проект втілюється завдяки програмі «Перший кар’єрний крок» за підтримки відділу туризму та рекреації управління культури і туризму Львівської міської ради.

 

Початок екскурсії о 23.00.

 

Довідка

Михайло Дзиндра (08.11.1921-08.09.2006) народився у селі Демня Миколаївського району Львівської області. Протягом війни навчався у Львівській мистецько-промисловій школі. 1944 року емігрував у Чехословаччину, потім – Західну Німеччину, 1951 рік – США. У вільний час створював скульптури, вдавалося навіть робити персональні виставки. Він належав до Нью-Йоркської групи митців.

 

Продав будинок в Америці, придбав 44 сотих землі у Брюховичах, де й побудував павільйон. 27 квітня 2005 року безкоштовно передав приміщення разом із 806 скульптурами Львівській галереї мистецтв.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...