Убезпечити себе від захворювання на короновірусну інфекцію можна лише зробивши щеплення відповідною вакциною. Про це інформує 13 березня пресслужба МОУ.
Наприкінці тижня озброювався проти смертельно небезпечного ворога медичний персонал Військово-медичного клінічного центру Південного регіону.
Попри аргументи скептиків, вакцинація — це єдиний спосіб боротьби з пандемією шляхом отримання колективного імунітету. Колектив ВМКЦ ПР днями отримав вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield). Щеплення військовослужбовцям та працівникам госпіталю робила група у складі лікаря-терапевта, лікаря-анестезіолога та медичної сестри.
Наразі певна частина населення вагається, побоюючись і самої вакцини, і наслідків щеплення у вигляді побічних ефектів. Заступник начальника ВМКЦ Південного регіону з медичної частини Петро Аврамов вакцинувався першим та зазначив: "У нас будуть вакцинуватися приблизно 60 % особового складу — це лікарі, медсестри і молодші медичні сестри, адже для того, щоб перемогти цю хворобу, нам необхідно прищеплюватися, щоб набути колективного імунітету".
Вакцинація — справа добровільна. І підготовка, і сам процес щеплення триває під пильним наглядом лікарів. Після вакцинації протягом 30 хвилин триває спостереження безпосередньо у медичному закладі. У разі виникнення подальших негативних реакцій, розроблений певний алгоритм.
Провідний терапевт ВМКЦ Південного регіону Олексій Телятников: "Якщо більш складні випадки виникнуть, то телефони довіри і зворотного зв’язку в нас є. Всі, хто пройшов вакцинацію, будуть обдзвонюватися на вечір і на наступний ранок. Не слід панікувати, якщо підніметься температура — це загальна реакція організму на вакцинування. Загальноприйняті реакції, які можуть бути — це і болючість в місці ін’єкції, і температура, і почервоніння".
Зазвичай такі симптоми зникають протягом доби. Щеплення проти короновірусної інфекції відбувається у два етапи. Наступний — через місяць.