Слухай онлайн
Історія

В одному таборі із Йосифом Сліпим

Мешканець Львівщини із села Пристань Сокальського району Іван Шевчук (1927 р. н.) поділився спогадами про перебування в одному таборі із Йосифом Сліпим.

Про свій гіркий досвід перебував у таборах Мордовії з 1955 р. по 1963 р. Іван Шевчук розповів у проекті Локальна Історія.

«Коли в 1955 р. я вже отримав другий термін – потрапив в Мордовію. Я виконував роботу банопрачечного. Я перше працював на 7-му лагпункті. А в 1959 році нас перевозять на лагпункт 7.1, менший.

Там були всі релігійні лідери. Греко-католицький Йосип Сліпий, литовський кардинал, лідери православних течій і баптистські християни. Там ще був один грецький патріот Маноліс Глезос (грецький політик, письменник, - авт.).

Йосип Сліпий був на моїй бригаді 3 роки. Я зимою йому їжу носив, бо то була старша людина. В нього були жили на ногах, йому важко було ходити. А там шо було: картопля, пшона каша, манка чи рис. Відносилися до нього інші в’язні, як відносяться одні до одного в одній хаті. Та зона 7.1 була під пристальним наглядом Москви».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...