Брак паперу у світі, зростання цін на матеріали та логістичні послуги, бойові дії в Україні, уповільнять темпи відновлення повноцінної діяльності вітчизняної видавничої галузі.
Згідно з даними опитування, проведеного Громадською спілкою «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів», середній відсоток відновлення вітчизняного книговидання, на який можна розраховувати на кінець 2022 року, може становити лише 35-40 % у порівнянні з довоєнним періодом.
У результатах йдеться про те, що видавництва, розташовані в Києві та Харкові, а також у Київській та Харківській областях, та загалом на півночі, півдні й сході України, до кінця 2022 року зможуть відновити виробництво власними силами лише на рівні 25-30 % від показників 2021 року. Щодо видавництв західного регіону України (переважно малі та середні), то їх обсяги відновлення виробництва можуть становити 50-70% відносно показників 2021 року.
Проблема відновлення друку спричинена не лише бойовими діями, а й проблемою браку друкарського паперу в Україні. У світі різко зменшилося виробництво паперу. Як зазначили у дослідженні, вироблений у країнах ЄС папір розподіляється за квотами, а також так само розподіляється імпорт з Китаю та Південної Америки, який зараз різко зменшився. Україна отримала лише 25% від своєї потреби.
Також видавці відзначають: значне подорожчання усіх поліграфічних матеріалів, від паперу до пластин і фарб, паливно-мастильних матеріалів і логістичних послуг, призведе до подорожчання книжок, як мінімум, на 50%.
Зі свого боку, стрімке зниження платоспроможності населення суттєво вплине на зменшення надходжень обігових коштів за реалізовану книжкову продукцію, що надто уповільнить темпи відновлення повноцінної діяльності вітчизняної видавничої галузі.