В Україні оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки: рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах! Про це повідомили в прес-службі ДСНС України.
За даними УкрГідрометцентру, до 4 червня в Україні утримається надзвичайна пожежна небезпека 5 класу. Тож, значно збільшується і ризик виникнення численних пожеж у природних екосистемах та на відкритих територіях.
Рятувальники зазначають, що причиною масштабних загорянь у лісах, на торфовищах та на сміттєзвалищах зазвичай є наслідок людської легковажності. Саме громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду, викидаючи недопалки на узбіччя доріг, залишаючи сміття у лісах або спалюючи його на присадибних ділянках. Такі вчинки є вкрай небезпечними, адже під дією відкритого сонячного проміння навіть залишена скляна пляшка може спричинити займання сухої трави чи лісової підстилки, не кажучи вже про викинутий сірник або недопалок. І цього буде достатньо для того, щоб спровокувати масштабну лісову пожежу!
Так, з початку року кількість загорянь на відкритих територіях становить вже понад 14 тисяч випадків.
Зокрема, з 28 травня масштабну лісову пожежу ліквідовували рятувальники, представники лісгоспу та особовий склад Міноборони в Олешківському лісомисливському господарстві, що на Херсонщині. Локалізувати її вдалося лише 30 травня, а повністю ліквідувати — 2 червня.
Крім того, горіла суха трава та лісова підстилка днями також і на Вінниччині, Миколаївщині та у Донецькій області.
Чи не кожного дня чимало сил та засобів витрачається на ліквідацію масштабних лісових пожеж на території України. І шкода, що громадяни не розуміють скільки державі обходиться один залишений у лісі недопалок або сміття.
Тож, зважаючи на те, що пожежонебезпечний період наразі знаходиться у своїй активній фазі, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування у природних екосистемах.
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
- відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
- розводити багаття у лісі та лісосмугах;
- заїзджати автомобілем до лісу;
- палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
- залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
- полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
- створювати смітники та спалювати відходи;
- спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;
Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.