Слухай онлайн
Економіка

В Україні озеленення при проектуванні вулиць і доріг може стати обов’язковим

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробляє зміни до будівельних норм щодо обов’язкового проведення заходів з озеленення вулиць і доріг при їх новому будівництві, реконструкції або капремонті.

"Озеленення є невід’ємною частиною благоустрою. Тому ми у нових змінах до Державних Будівельних Норм розглядаємо можливість введення низки змін щодо покращення благоустрою наших міст. Зокрема, обов‘язкового озеленення при проектуванні доріг. Це покращить екологічний стан міст і надасть їм новий сучасний вигляд, а жителям — комфортні умови для перебування і проживання", — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

На його думку, у цьому питанні є доцільним вивчення досвіду Німеччини, Нідерландів, Австрії та інших високорозвинених європейських країн. "Там все зроблено для людей, їх комфорту та затишку. Ми теж маємо переймати і впроваджувати цей позитивний досвід", — додав Лев Парцхаладзе.

Наприклад, у німецькому Лейпцигу площі зелених насаджень диференціюються в залежності від щільності забудови та норм озеленення в окремих районах міст.

Також зазначимо, що у минулому році вийшло видання ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів» які вступили в дію з 1 вересня 2018 року. Ними було введено низку принципово якісних змін для безпеки і комфорту людей, зокрема, можливість звуження ширини смуг руху на дорогах, обов’язкове встановлення спеціальних захисних огороджень на зупинках громадського транспорту, обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах, велодоріжок та велосмуг та інші зміни.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ