Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо благоустрою, зокрема, щодо проектування парків, скверів та інших ландшафтних зон.
Відтак наразі розглядається пропозиція проектувати сучасні парки з навігацією, розмежуванням різних зон та можливістю підключення до мережі Wi-Fi. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
“Сучасні парки — якими вони мають бути? Думаю, більшість погодиться, що там мають бути зручні та комфортні лавочки в достатній кількості, різні зони для проведення дозвілля, як дітей, так і дорослих, доступна для кожного навігація та зручні покажчики, карти та позначки руху для легкого орієнтування і пересування, доступні сучасні туалети. Wi-Fi теж не завадить. І все це може бути реальним у нас. Тому зараз ми детально вивчаємо міжнародний досвід для можливого внесення відповідних змін у державні будівельні норми щодо благоустрою, щоб під час проектування парків такі зручності передбачалися”, — сказав він.
Відтак зараз розглядаються наступні пропозиції до цих державних будівельних норм:
проектування в достатній кількості лавочок у парках, з яких 50% — зі спинками для зручності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп, можливість розміщення лавочок на газонах;
передбачення зручної та доступної для всіх маломобільних груп навігації в парках — розміщення покажчиків, позначок руху, карт тощо;
зонування парків та скверів в залежності від виду дозвілля та відвідувачів: ігрова зона для дітей, зона для відпочинку дорослого населення, велосипедна, пішохідна зони тощо;
можливість закладення в парках відповідних комунікацій для передбачення Wi-Fi.
За словами Лева Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть появі сучасних та зручних зон відпочинку населення, як у Європі.
Крім того, раніше заступник Міністра повідомляв, що Мінрегіон розгляне можливість проектування в парках сучасних вбиралень, питних фонтанчиків, кнопок виклику поліції та сучасних урн і контейнерів у достатній кількості.
ДБН Б.2.2-5:2011 “Благоустрій територій” встановлюють вимоги щодо нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів благоустрою незалежно від їх підпорядкування та форми власності. Це парки (гідро-, луго-, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери; пам’ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, зупинки та споруди міського громадського транспорту, майданчики для паркування; пляжі; кладовища; інші території загального користування; прибудинкові території; території підприємств; водоохоронні зони та прибережні захисні смуги в межах населених пунктів.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.
Нагадаємо, в Україні хочуть суттєво змінити норми проектування пологових будинків.