Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

В Україні запустили сайт для збору даних про збитки від росіян

В Україні запустили проєкт під назвою "Росія заплатить", який збирає дані про зруйновані окупантами об’єкти – далі їх використають в міжнародних судах проти Росії для відшкодування.

Про це повідомили розробники порталу – KSE Institute, Офіс президента та Міністерство економіки, - передає Економічна правда.

"Ми не зможемо повернути життя наших громадян, які загинули в цій війні. Але ми обов’язково переможемо і відбудуємо нашу Україну. А агресор повинен взяти на себе відповідальність за всі збитки: втрачені життя, зруйновані будівлі, понівечені долі", – зазначила перша віцепрем’єр-міністерка економіки Юлія Свириденко.

Збитки від окупантів

За наявною інформацією від KSE та волонтерів, наразі пошкоджено та / або повністю зруйновано щонайменше 200 освітніх закладів, 30 закладів охорони здоров’я, 8 церков, 1600 житлових будинків, 19 адміністративних будівель, 23 заводи / їхні склади, 12 аеропортів, 5 ТЕС / ГЕС тощо. 

Крім того, зруйновано / виведено з ладу понад 15 тисяч кілометрів автомобільних доріг, 5 тисяч кілометрів залізничних шляхів, 12 аеропортів, 350 мостів та мостових переходів тощо. 

Вартість пошкоджених / зруйнованих об’єктів, за попередньою оцінкою КSЕ, у випадку їх повного руйнування може становити до 1,5 трильйонів гривень або до 54,3 мільярда доларів. Вартість відновлення цих втрат може бути значно більшою, адже будуть необхідні демонтаж зруйнованих будівель та відбудова значної кількості з них з нуля.  

При цьому оцінка не є вичерпною – інформація про численні пошкодження та руйнування може бути відсутня через відсутність можливості у громадян, місцевих та державних органів влади оперативно фіксувати завдані пошкодження у розрізі кожного міста та населеного пункту. 

Також оцінка не враховує інформацію щодо шкоди, завданої внаслідок бойових дій, мінування, природнім ресурсам, тваринному господарству, запасам компаній , рухомого майна, військового майна, майна телеком-операторів тощо.

Як внести дані?

На сайті https://damaged.in.ua/ кожен зможе надати інформацію про шкоду, завдану в результаті війни проти України. Надалі ця інформація буде використана українським урядом як докази в міжнародних судах для відшкодування Росією завданих збитків.  

Кожен громадянин також може додати дані про пошкодження будівель, підприємств, доріг, інших об’єктів.

Для того, аби інформацію взяли в роботу, вона має бути вірогідною та структурованою. Зокрема, потрібно максимально докладно заповнити форму на порталі, обовʼязково додати відео та фото об’єкта і, якщо це можливо, контакти свідків.

Також подати інформацію щодо пошкоджень можна за допомогою чат-боту https://t.me/Damage_in_ua_bot.

Кожному, хто надаватиме інформацію про руйнування, буде забезпечена конфіденційність даних. Так само не буде оприлюднюватися інформація про конкретні руйнування. Публічно під час воєнного стану буде доступна лише узагальнена статистика.

Всю надану інформацію про надалі перевірятиме та верифікуватиме команда аналітиків.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ