В Україні останніми тижнями фіксують стабільне зростання захворюваності на COVID-19, а більшість населення досі не зробила бустерне щеплення.
Фото: Depositphotos
Про це інформує пресслужба МОЗ.
За даними Центру громадського здоров'я, з 10 по 16 березня зафіксовано 18 619 підтверджених випадків COVID-19, зростання захворюваності за тиждень на 21,1%. Кількість госпіталізацій через COVID за тиждень зросла на 14,3% – до 4479 осіб.
На цей час, як вказують у МОЗ, 15,5 млн осіб в державі вакциновано двома дозами, і лише 3,1 млн осіб – першою бустерною дозою та тільки понад 260 тисяч осіб – двома бустерними дозами щеплення. МОЗ нагадує, вакцинація проти COVID-19 – єдиний спосіб вберегти себе від важкого перебігу захворювання, ускладнень та смерті.
"В Україні зараз циркулюють штам Омікрон та ще 10 підтипів вірусу SARS-CoV-2. Для нас ризикованою є ситуація появи та фіксація підтипу Омікрону ХВВ 1.5, більш відомого як "Кракен". Для цього штаму характерна швидка передача інфекції від людини до людини. За умови постійного перебування в бомбосховищах, неможливості дотримуватися протиепідемічних норм – значно зростає ризик швидкого поширення інфекції та вірогідність того, що більше людей захворіють на коронавірусну хворобу. Аби запобігти ускладненням від захворювання, ми закликаємо українців вакцинуватися проти COVID-19. У нас наявні якісні, безпечні та ефективні вакцини", – сказав заступник міністра - головний санлікар країни Ігор Кузін.
Лікар-інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій зазначив, що вакцинація не гарантує уникнення інфікування. Утім доведено, що щеплення значно полегшує перебіг захворювання та знижує ризик виникнення ускладнень, які можуть бути критичними в умовах війни.
"Ми спостерігаємо стабільне зростання захворюваності на COVID-19 – близько 15 тисяч підтверджених випадків за минулий тиждень. Збільшується також кількість ушпиталених через COVID-19 і померлих – до 100 летальних випадків на тиждень. Серед них 85 % становлять люди віком від 65 років, які мали б пройти базовий курс вакцинації й отримати принаймні одне бустерне щеплення", – сказав Федір Лапій.
Додамо, для того, щоб вакцинуватися потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю або звернутись у найближчу поліклініку.