В Україні зростає виробництво власних фільмів, - прес-служба Нацради.
Цього року український кінематограф подарує країні 35 нових фільмів. Це свідчить про зростання власного кіновиробництва. Така ж тенденція і з продукуванням вітчизняних телефільмів і серіалів.
Національна рада упродовж останніх двох років послідовно відстоювала позицію щодо необхідності збільшення на екранах вітчизняних телеканалів продукту українського виробництва. Спершу регулятор порушив перед мовниками питання про необхідність зменшення обсягів трансляції російських фільмів і серіалів, намагаючись подолати засилля в українському ефірі продукції про військові і спеціальні формування, збройні сили країни-агресора. Члени Національної ради, закликаючи телевізійний ринок до саморегуляції, водночас стали активними учасниками публічних обговорень розробки механізмів стимулювання розвитку українського кіно і телепродукції. Після законодавчих нововведень щодо фільмів походженням із країни-агресора, регуляторний орган із розумінням ставиться до проблем індустрії із заміщенням тієї продукції, яка упродовж багатьох років домінувала у вітчизняному телерадіопросторі. Тому, виконуючи невластиву регулятору функцію, Національна рада зі свого боку використовує кожну можливість і нагоду зі сприяння налагодження зв’язків українських виробників кіно- і телепродукції з іноземними колегами.
Віднедавна очевиднішим стає той факт, що українського кіно з’являється дедалі більше. Так, за даними Державного агентства України з питань кіно, 2016 року в Україні мають відбутися 35 фільмів. Стосовно 19 із них (3 анімаційних, 4 ігрових і 12 неігрових) процес виробництва уже завершився, ще 8 ігрових і 8 неігрових фільмів планується завершити до кінця року.
Однак цим досягнення вітчизняного кінематографу не вичерпуються, адже цього року у виробництві загалом перебувають 63 фільми.
Для порівняння, слід нагадати, що, за підрахунками Cut Insight, 2015 року на широкі екрани вийшло 24 вітчизняні стрічки, 2014-го – 16 фільмів, 2013-го було лише 12 вітчизняних прем’єр.
Нагадаємо, що на державному рівні лобіювалася ідея, щоб за можливості всі повнометражні фільми були адаптовані для телевізійного показу, що своєю чергою покращило б якість телевізійної продукції вітчизняного виробництва.
Статистика – річ уперта, тому віримо, що український глядач нарешті буде з українським кіно, зі своїми серіалами і телефільмами, а отже, із власним поглядом на свою історію і культуру й сьогодення.