У проекті нових ДБН щодо закладів культури та дозвілля пропонується ввести рекомендацію — влаштовувати системи газового та вуглекислотного пожежогасіння в експозиційних залах та фондосховищах музеїв, - повідомляють у прес-службі Мінрегіонбуду.
Це сприятиме збереженню 100% експонатів у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
ʺСьогодні газові та вуглекислотні системи пожежогасіння стають популярнішими. За вартістю вони не відрізняються від традиційних методів ліквідації пожеж за допомогою води або піни. Проте є ефективними, і що найважливіше, дозволяють зберігати цінні предмети та майно. Це особливо актуально для музеїв, архівів та інших фондів, приміщень виставок тощо. Тому зараз є пропозиція прописати відповідну норму у ДБН щодо закладів культури і дозвілля, щоб передбачати влаштування таких систем при проектуванні цих будівель. Це дозволило б зберігати 100% експонатів під час гасіння пожежʺ, - зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
Принцип дії систем газового пожежогасіння полягає в тому, що проникаючи у приміщення, газ витісняє кисень, чим зупиняє подальше розповсюдження вогню. При вуглекислотному пожежогасінні вуглекислота під дією високої температури також переходить у газоподібний стан, що сприяє зниженню концентрації кисню в повітрі. Крім цього, вуглекислота також сприяє охолодженню поверхонь, які піддавалися вогню. Використовуються ці системи обов’язково після евакуації людей з приміщень.
Згідно з проектом ДБН ʺКультурно-видовищні та дозвіллєві закладиʺ, в експозиційних залах та фондосховищах музеїв рекомендується застосовувати газове та вуглекислотне пожежогасіння. Це сприятиме збереженню важливих та цінних експонатів, документів, виставкових матеріалів у випадку можливих надзвичайних ситуацій.
Проект нових ДБН В.2.2-Х:201Х ʺКультурно-видовищні та дозвіллєві закладиʺ розробляється ПАТ ʺКиївЗНДІЕПʺ на заміну чинних ДБН 2005 року.
Довідково
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.