Вже за тиждень українських юристів навчатимуть ефективних механізмів захисту бізнесу. Аби отримати фахові консультації та поради спеціалістів-практиків, практикуючих юристів запрошують на сертифікатну програму «Права людини у бізнес-середовищі ІІІ», повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Зареєструватися для участі охочі можуть до 19 лютого за посиланням.
Програма, організована Центром верховенства права Українського Католицького Університету, є першою в Україні з вивчення прав людини саме в сфері бізнесу.
«Ми пропонуємо нашим слухачам подивитися на захист прав людини дещо під іншим кутом: не просто як на абстрактне поняття, а як на один із прикладних способів підвищити ефективність юридичного супроводу бізнесу. Зрештою, саме ведення підприємницької діяльності належить до прав людини й існують ефективні механізми його захисту, які можуть сприяти боротьбі з тиском на бізнес, забезпечити його безпеку та захист власності», – розповів Іван Городиський, керівник Центру верховенства права УКУ.
Як зазначають організатори, учасники навчання отримають: знання щодо дієвих шляхів застосування в Україні міжнародних та європейських стандартів захисту прав людини у сфері бізнесу; консультації найкращих вітчизняних і закордонних фахівців, які займаються практичними питаннями у сфері бізнесу і захисту прав людини; знання про механізми протидії корупції і роль бізнес-середовища у забезпеченні прозорості в суспільстві.
Програма складається із чотирьох навчальних модулів, кожен з яких триватиме 2 дні на місяць, і відбуватиметься на базі Українського Католицького Університету (м. Львів).
Програма
Модуль І «Протидія корупції, права людини і бізнес-середовище»
24 – 25 лютого
Олександр Лємєнов, юрист, керівник Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ. «Антикорупційні реформи в Україні: наслідки для бізнесу»
Ольга Ворожбит, адвокат, партнер DLA Piper Ukraine, керівник практики вирішення спорів та державного регулювання бізнесу. «Антикорупційний комплаєнс у юридичній практиці».
Модуль ІІ «Інституційні механізми захисту прав людини та бізнесу»
24 – 25 березня
Наталія Галецька, к.ю.н., старший юрист SoftServe. «Міжнародна торгівля, інструменти СОТ та захист прав людини»
Алесь Міхалевич, білоруський громадський і політичний діяч, кандидат у президенти Республіки Білорусь на виборах 2010 р. (Білорусь). «Interpol, extradition and asylum: how to defend a business owner abroad»
Каміл Вишковський, Генеральний директор United Nations Global Compact Poland (Польща). «United Nations Global Compact and its value for business: overview»
Модуль ІІІ «Практичні інструменти дотримання прав людини в бізнес-середовищі»
28 – 29 квітня
Андрій Андрусевич, міжнародний експерт із правової охорони довкілля, член правління Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля». «Проблеми захисту та способи врахування екологічних прав при веденні підприємницької діяльності»
Чарльз Шиманскі (США), професор права, віце-дека юридичного факультету Університету Каунаса (Литва). «Corporate social responsibility: effects and practical instruments»
Ярослав Грегірчак, LL.M, Заступник Бізнес-омбудсмена України. «Бізнес-омбудсмен в Україні: статус, діяльність та ефекти для бізнесу»
Модуль ІV «Практика Європейського суду з прав людини у сфері захисту прав та інтересів бізнесу»
12 – 13 травня
Хайнріх Немечек, експерт із бізнес-права ЄС, викладач міжнародного корпоративного, фінансового та європейського комерційного права Базельського університету (Німеччина). «European Court of Human Rights Practice on protection of property rights: overview and trends»
Андрій Гринчук, адвокат, керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Гринчук та партнери». «Застосування прецедентної практики ЄСПЛ для захисту прав та інтересів бізнесу в Україні».