Слухай онлайн
Політика

Велика Британія посприяє відродженню українських ВМС, - Андрій Таран

Питання практичної імплементації Меморандуму про наміри між Міністерством оборони України і Міністерством оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії про співробітництво з розвитку та підвищення спроможностей Військово-Морських Сил Збройних Сил України сьогодні у Лондоні обговорили Міністр оборони України Андрій Таран та Державний секретар з питань оборони Великої Британії Бен Воллес. Про це Гал-інфо 8 жовтня повідомили у пресслужбі Міноборони.

Документ було підписано напередодні на військово-морській базі «Портсмут».

— Ми оцінили вибір Королівської військово-морської бази «Портсмут» як дуже точного місця для церемонії підписання меморандуму. Сподіваюся, що один із наступних наших з вами контрактів буде підписаний вже на новозбудованій базі ВМС ЗС України, — сказав Андрій Таран під час зустрічі з Беном Воллесом.

Як повідомлялося, Україна та Велика Британія домовилися про постачання сучасних зразків військової техніки та новітнього високоточного озброєння, налагодження виробництва окремих видів військової продукції в Україні, а також будівництво об’єктів базування ВМС ЗС України.

За словами Міністра оборони, у ході діалогу акцептована пропозиція української сторони, щоб сучасні, сумісні зі стандартами НАТО, ракетні катери створювались в Україні на потужностях вітчизняних підприємств.

Серед іншого було висловлено пропозицію започаткувати спільний українсько-британський проект зі створення ракетного катера, у якому було б враховано побажання українських військових. Для цього вже найближчим часом очікується візит британських фахівців для проведення консультацій на рівні експертів вже в Україні.

Андрій Таран також зазначив, що йдеться не лише про кораблі, але й про інфраструктуру. Так само максимально адаптовану для взаємодії з військово-морською потугою Альянсу. Це дозволить наростити бойовий потенціал України у Чорному та Азовському морях.

— Вінстон Черчіль на початку минулого століття перевів флот з вугілля на мазут. У наші дні велика морська держава — Велика Британія посприяє відродженню українських Військово-Морських Сил. Наміри формалізовано — час починати реалізацію домовленостей, - підсумував Міністр оборони України Андрій Таран.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ