Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Верховна Рада посилила відповідальність за домашнє насильство

Під час сьогоднішнього засідання Верховна Рада прийняла проєкт Закону № 3908-1 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
фото ілюстративне

Про це стало відомо в ході засідання ВРУ.

За проєкт проголосували 336 нардепів.

Закон передбачає, що військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти під час проходження зборів, а також особи начальницького складу Національного антикорупційного бюро, рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, поліцейські несуть відповідальність за вчинення домашнього насильства на загальних підставах. Однак до них не можуть застосувати громадські роботи, виправні роботи, адміністративний арешт.

"У разі притягнення таких осіб до відповідальності за вчинення домашнього насильства направлення на проходження програми для осіб, які вчинили домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, здійснюється на загальних підставах", - сказано у документі.

Прописано, що вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі тягне за собою штраф у розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 гривень) або громадські роботи терміном від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб.

Особі, яка упродовж року вже вчиняла таке правопорушення, загрожує штраф від 20 до 40 НМДГ (370-680 гривень) або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адмінарешт на строк до п’ятнадцяти діб.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ