Слухай онлайн
Cуспільство

Верховна Рада повернула послуги реєстрації актів цивільного стану вcім громадам

У четвер, 29 квітня, Верховна Рада повернула послуги державної реєстрації актів цивільного стану усім територіальним громадам.
Верховна рада України

Про це стало відомо в ході засідання ВРУ.

Народні депутати схвалили в цілому законопроект №4382 про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права громадян на доступ до державної реєстрації актів цивільного стану у зв’язку з укрупненням територіальних громад.

Його підтримали своїми голосами 343 народні депутати.

Цей закон забезпечує право громадян на отримання таких базових адміністративних послуг як державна реєстрація народження, шлюбу, смерті.

"Проблема полягає у тому, що внаслідок децентралізаційної реформи мільйонам громадян України наразі суттєво ускладнено доступ до державної реєстрації народження, шлюбу, смерті", - зазначається у пояснювальній записці до документу.

Станом на зараз міста обласного значення, в тому числі об’єднані та укрупнені територіальні громади, що утворені на базі таких міст як шляхом добровільного приєднання, так і на підставі рішень Кабінету міністрів про затвердження територій тергромад не мають повноважень у сфері ДРАЦС.

Цей закон надає територіальним громадам, утвореним на базі міст обласного значення, повноваження з реєстрації народження, шлюбу, смерті.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ