Слухай онлайн
Cуспільство

Верховна Рада прийняла закон про перехід держави на безпаперовий документообіг

Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому законопроєкт про перехід держави на безпаперовий документообіг (paperless-режим), яким також врегульовуються питання, пов'язані з наданням (отриманням) усіх категорій публічних послуг в електронній формі.
Фото Олена Ляхович, світлина ілюстративна

Про це інформує УНІАН.

За відповідний законопроєкт "Про особливості надання електронних публічних послуг" (№5495) проголосували 238 депутатів.

Законопроеєкт вводить нові терміни, такі як "електронна публічна послуга", "автоматичний режим надання електронної публічної послуги", "комплексна електронна публічна послуга", "система електронної взаємодії електронних ресурсів", "публічна послуга" та інші терміни, пов'язані з наданням (отриманням) електронних публічних послуг.

Крім того, законопроєкт встановлює особливості надання таких послуг. Зокрема, у разі, якщо закон для отримання послуги вимагає подання документів та/або інформації, що міститься в державних електронних ресурсах (реєстрах), такі документи та інформація не подаються громадянином, а замість цього зазначаються безпосередньо відомості, необхідні для надання публічної послуги.

Якщо для отримання послуги потрібна інформація, якої немає в державних ресурсах, то надання паперового документу теж не вимагається. Громадянину достатьньо вказати необхідні відомості з паперового документу в заяві або ж прикріпити копію такого документу.

Якщо ж законом все ж передбачено обов'язкове надання паперових документів, то, згідно прийнятого сьогодні нормативного акту, громадянин зможе надати електронне відображення такого документу.

Закон вступає в дію через 3 дні з дня його опублікування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ