Слухай онлайн
Cуспільство

Верховна Рада схвалила створення тероборони в Україні

Верховна рада прийняла в другому читанні законопроєкт №5557 президента Володимира Зеленського про національний опір, яким передбачається створення в Україні територіальної оборони.
Верховна рада України

Про це стало відомо в ході засідання ВРУ.

За документ проголосували 313 нардепів. Відповідно до закону, в Україні формується національний спротив.

Документ сприятиме максимально широкому залученню українців до дій, спрямованих на забезпечення суверенітету і територіальної цілісності держави.

У законі прописані завдання територіальної оборони, руху опору та особливості підготовки українців до національного опору.

Також прописані принципи фінансування та матеріального забезпечення нацспротиву та соціального захисту військовослужбовців і добровольців Сил територіальної оборони Збройних сил України та осіб, які виконують завдання опору.

У документі передбачили порядок формування та комплектування військових частин Сил територіальної оборони ЗСУ, добровольчих формувань територіальних громад та опору.

Визначено і повноваження сил безпеки і сил оборони, державних органів, органів місцевого самоврядування з питань національного спротиву.

За порушення законодавства та інших нормативно-правових актів з питань національного спротиву загрожує відповідальність.

У Комітеті з питань нацбезпеки зазначали, що в 2022 році на створення тероборони піде майже 2,5 млрд гривень. А в наступні два роки - ще по 718 млн гривень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ