Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт № 2110, який має дозволити покращити державні реєстри в Україні.
Про це інформує УНН.
В Україні на сьогодні, за даними Мінцифри, понад 350 державних реєстрів. Але не всі вони функціонують в належний спосіб, інформація дублюється або зовсім не оновлюється, або самі реєстри існують у вигляді Excel-таблиць чи гугл-документів.
Щоб отримати довідку, українці мусять навідатися до кількох установ, вистояти в чергах та зібрати купу паперових документів, інформація до яких підтягується з різних реєстрів.
Відтепер українці матимуть низку можливостей, зокрема:
- не потрібно буде стояти в довгих чергах, щоб отримати необхідну довідку. Зробити це можна буде онлайн, не виходячи з дому;
- отримання онлайн-послуги стане набагато швидшим;
- не потрібно буде робити додаткові ксерокопії документів, адже вони і так будуть у держреєстрах і чиновники матимуть до них доступ;
- всі документи будуть в єдиному електронному реєстрі, а не губитися по шафах та кишенях.
"Це дозволить зробити держпослуги ефективними й максимально їх автоматизувати", - кажуть у Мінцифри.
Метою цього закону про публічні електронні реєстри є утворення єдиної інтероперабельної системи публічних електронних реєстрів, визначення уніфікованої інституціональної структури функціонування публічних електронних реєстрів та єдиних вимог до їх створення, ведення, взаємодії, адміністрування, модернізації, реорганізації та ліквідації, а також до створення реєстрової інформації та її використання у інших інформаційних системах, при здійсненні дозвільної та іншої управлінської діяльності, наданні адміністративних послуг.