Єдиний в Україні виробник первинного алюмінію "Запорізький алюмінієвий комбінат" має намір відновити виробництво алюмінієвої катанки в серпні. Про це йдеться в повідомленні ЗАлКу, передає БізнесЦензор.
"Зараз на комбінаті проводяться необхідні роботи для запуску виробництва алюмінієвої катанки, який запланований на серпень цього року", - йдеться в повідомленні.
Як відзначають в прес-службі компанії, за час простою підприємство втратило провідні місця на ринку країн Європи, однак має намір повернути собі втрачений сегмент на ринку.
Як повідомлялося, Міжвідомча робоча група для координації дій із забезпечення стабільної господарської діяльності виробника алюмінію "Запорізького алюмінієвого комбінату" прийняла рішення про доцільність приватизації 68,01% суспільства, раніше повернутих у державну власність.
Нагадаємо, в червні 2015 року Фонд державного майна встановив оперативне управління над Запорізьким алюмінієвим комбінатом.
Зокрема, кіпрська компанія Velbay Holdings Limited скоротила частку акцій в "Запорізькому алюмінієвому комбінаті" з 97,5% до 29,5%, в свою чергу ФДМ було передано 68,01% акцій.
12 березня 2015 року Верховний Суд підтвердив постанову Вищого господарського суду про повернення в державну власність 68,01% акцій ЗАлКу в зв'язку з невиконанням його власниками інвестиційних зобов'язань.
При цьому російська об'єднана компанія "РусАл" мільярдера Олега Дерипаски, що раніше володіла зазначеним пакетом акцій комбінату, заявила, що має намір оскаржити в міжнародних судах це рішення.
За підсумками аудиту звітності ЗАлКу за 2015 рік було встановлено, що підприємство торік отримало чистий збиток на суму 2,04 млрд грн, а зобов'язання компанії на початок року перевищували вартість його активів на 5,48 млрд грн.
При цьому кредитна заборгованість перед кіпрською Judson Trading Limited на кінець минулого року становила 3,46 млрд грн, збільшившись за рік на 1,2 млрд грн. Поручителем по цих кредитах виступає Velbay Holdings Limited, якій належить 29,5% акцій заводу.
Головною причиною збитковості підприємства в звітності вказується його повна зупинка. Зокрема, в 2015 році ЗАлК взагалі не реалізовував продукцію.