Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Відкрито рух одним з найбільших мостів на Чернігівщині

Запрацювала 400-метрова переправа через річку Сейм поблизу Батурина. Цей міст має важливе значення для мешканців одразу трьох областей – Чернігівської, Сумської та Київської, оскільки покращив транспортне сполучення між ними. Про це повідомили 23 серпня у пресслужбі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Фото: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Міст був зруйнований на початку повномасштабного вторгнення росії. Після деокупації області мешканці східних районів Чернігівщини, щоб потрапити, до прикладу, в Ніжин або Батурин, мусили об’їжджати через Сумську область. Це було справжньою проблемою, зокрема, для аграрних підприємств, оскільки доводилося долати сотні зайвих кілометрів.

Влітку 2022 року Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України та Державною спеціальною службою транспорту (Держспецтрансслужбою) облаштували через річку Сейм тимчасову переправу.

Проте, навесні 2023 виникли логістичні труднощі, адже річка Сейм під час весняної повені повністю затопила тимчасову переправу. І знову довелось їздити в об'їзд через Конотоп Сумської області.

Роботи з відновлення повноцінного мосту розпочали влітку 2022. Тривали вони майже рік. Будівельники розібрали завали підірваного мосту, влаштували опори, змонтували балки прогонової будови, монолітні плити, нанесли шар гідроізоляції та два шари асфальтобетонного покриття.

Задля безпеки руху встановлено новий тип мостового металевого огородження та облаштовано освітлення мосту.

Мінвідновлення системно продовжує відбудову зруйнованих та пошкоджених мостів. Тільки на Чернігівщині рух відкрито вже через 5 переправ. А всього з початку року по всій Україні відновлено 13 мостів. Ще на 65 тривають будівельні роботи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ