Слухай онлайн
Cуспільство

Влада хоче закрити «Криївку» та інші ресторани у Львові

Вчора влада Львова пред'явила найбільшій місцевій мережі! Fest цілу низку звинувачень. Власників "Криївки", "Гасової лямпи" і "Львівської майстерні шоколаду" звинувачують в незаконній забудові історичного центру міста, відсутності дозвільної документації на ресторани, пособництві поширенню наркотиків, а також неповазі до національних героїв. Власники мережі спростовують всі звинувачення і бачать в тому, що відбувається спробу захоплення бізнесу. Експерти відзначають, що відбирати ресторани немає сенсу - без концептуальної складової, яку вносять нинішні власники, вони швидко стануть непопулярними.

Управління охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації вимагає закрити найбільшу у Львові мережа ресторанів !Fest. "Практично вся мережа, а саме ресторани "Криївка", "Гасова лямпа", "Жидівська кнайпа", "Лівий берег", "Дім легенд" і "Львівська копальні кави", побудована в охоронній зоні ЮНЕСКО без дозвільної документації", - стверджує начальник управління Валерій Потюк. За його словами, власники !Fest знищують культурну спадщину міста. Вчора чиновник передав в прокуратуру Галицького району Львова пакет документів, в якому зафіксовані всі порушення при будівництві ресторанів, повідомляє Комерсант-Україна.

Мережа !Fest об'єднує 16 авторських ресторанів у Львові, 12 закладів підмережі "Львівська майстерня шоколаду", 4 продовольчих магазини "Два кроки від хати", кейтерингову компанію, сувенірний магазин і продакшн-компанію. Заснована в 2007 році Юрієм Назаруком, Андрієм Худом і Дмитром Герасимовим. Фінпоказники не розкриваються.

Також Валерій Потюк звернувся до ГУ МВС у Львівській області зі скаргою, в якій повідомив, що в ресторані "Лівий берег", розташованому в будівлі Львівського національного театру опери та балету, неодноразово фіксувалися факти наркоманії, а в туалетах закладу відвідувачі знаходять використані шприци зі слідами наркотичних препаратів.

У прокуратурі на запит "Комерсант" вчора не відповіли. Начальник центру громадських зв'язків ГУ МВС у Львівській області Світлана Добровольська повідомила, що міліція проведе перевірку за фактом вживання наркотиків в ресторані "Лівий берег".

Претензії до мережі вчора висунули і в комісії Львівської міськради з видачі дозволів на розміщення літніх майданчиків. "У понеділок на спеціальному виїзному засіданні комісія виявила, що у внутрішньому дворі будинку N10 на площі Ринок компанія !Fest почала спорудження будівельної конструкції по всьому периметру двору без дозвільної документації", - повідомила член комісії, депутат міськради Ірина Шалаковська (ВО "Свобода") . За її словами, наступним кроком комісії стане звернення до прокуратури та управління культури міськради. Аналогічні претензії щодо літнього майданчика у внутрішньому дворі цього будинку міська влада висувала і торік. Тоді її будівництво було заборонено Вищим господарським судом.

Вчора прозвучало звинувачення і в тому, що заклади мережі, облаштовані в національному стилі, "ганьблять національно-визвольний рух". "За допомогою імен героїв і патріотів власники поширюють самогонку і спотворені українські символи", - обурився Валерій Потюк.

Депутат Львівської міської ради Андрій Мочарський (Партія регіонів) має намір також винести на найближчу сесію міськради питання про закриття частини ресторанів мережі. "Прикриваючись національними святинями, власники !Fest незаконно будують у центрі Львова ресторани, з "Лівого берега" вони влаштували наркопритон. За їх вини Львів отримав ганебне звання "кабацького міста"», - пояснив свою позицію Мочарський.

Втім, мер Львова Андрій Садовий не згоден з такою точкою зору. "Львів - туристичне місто, і мережа унікальних ресторанів значно збільшує приплив туристів", - відзначає він. Так, за чотири роки існування мережі приплив туристів до Львова збільшився майже втричі, до 1 млн осіб у 2011 році. А за словами співвласника !Fest Андрія Худо, кількість відвідувачів мережі у Львові за рік становить близько 10 млн осіб. "Я вважаю, що закривати мережу можна, тим більше "Криївку". Власникам раніше вже висувалися претензії, але вони виправляли порушення - це ж можна зробити і тепер", - вважає Садовий.

Власники мережі називають претензії управління архітектури необґрунтованими. "Нашою мережею міська влада зацікавилися ще торік. За перші півроку різні органи провели в закладах мережі 61 перевірку, ми витратили на це 3,5 тис. людино-годин, що дуже заважало працювати. Друге ж півріччя пройшло в судах і заперечуваннях результатів цих перевірок", - зазначив Худо. За його словами, зараз практично всі претензії зняті. "Ми вже довели, що всі документи оформлені правильно", - додав він. На його думку, висунуті проти мережі звинувачення необґрунтовані, оскільки відповідні перевірки не проводилися.

Худо не виключає, що метою претензій є захоплення його бізнесу. "Судячи з масовості звинувачень, вони висуваються з якоюсь певною метою. Ми вважаємо, що за цим можуть стояти чиновники, які вирішили заволодіти перспективним і динамічним бізнесом", - пояснює він. Так, Потюк також володіє рестораном - правда, всього одним, "Порохова вежа", зазначає Худо: "Можливо, він намагається витіснити конкурентів. Ми звернемося в міліцію з проханням перевірити наші підозри, а якщо нам пред'явить звинувачення прокуратура - будемо подавати в суд".

Однак така версія здається експертам неправдоподібною. "Бізнес !Fest стоїть на унікальній концепції кожного ресторану, яку необхідно розвивати і підтримувати, інакше популярність закладів, а значить і їхній прибуток, швидко впаде. Робити це можуть тільки ті люди, які придумали концепцію, і це розуміє будь-яка людина, що цікавиться ресторанним бізнесом", - говорить співвласник "ФМ Груп" (мережі "Дрова", "Кофе Тайм", "Папа Джон") Сергій Матвієнко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...