Верховна Рада на засіданні у вівторок ухвалила 21 закон для регламентування життя України в умовах воєнного стану.
Про це Голова ВР Руслан Стефанчук повідомив на брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.
"Сьогодні відбулося засідання українського парламенту. На ньому ми розглянули 21 законопроєкт… Ми ухвалили блок проєктів, які по-спеціальному регламентують життя України в умовах воєнного стану", – зазначив він.
Стефанчук розповів, що всі рішення були ухвалені конституційною більшістю. Він також відзначив унікальну консолідацію народних депутатів при ухваленні необхідних для держави рішень.
Водночас Народний депутат, голова Комітету з питань здоров’я Михайло Радуцький розповів про деякі з них.
- № 7168 про продовження строку дії воєнного стану
Війна з путінськими військами триває. Наші представники продовжують перемовини про досягнення миру, однак ми будемо давати відсіч ворогу та битись стільки, скільки потрібно. Підтримали пропозицію Президента продовжити дію воєнного стану до 25 квітня.
- № 7137 про зміни до Податкового кодексу
За ініціативи Президента Володимира Зеленського стартувала податкова реформа, яка дозволить підприємцям працювати в умовах війни. Законопроєкт значно спрощує ведення бізнесу та знижує податкове навантаження. Наведу найголовніші норми документу:
На паливно-мастильні матеріали скасовуємо акциз, знижується розмір ПДВ до 7%. Такий крок дозволить зупинити здорожчання палива, а відповідно не допустити підняття цін на основні групи товарів, аграріям буде набагато легше розпочати посівну кампанію
Замість ПДВ та податку на прибуток у бізнесу з’являється можливість перейти на єдину ставку 2% від обороту
Для малого бізнесу, а це перша і друга група ФОПів запроваджується добровільна сплата єдиного податку
Скасовуємо усі перевірки для бізнесу
Тимчасово знімаємо відповідальність за невчасну виплату кредиторам за споживчі кредити, а також забороняємо виселення мешканців іпотечного житла
- № 7151 про зміни до закону «Про статус ветерана війни»
Документ передбачає, що добровольці територіальної оборони отримують статус учасників бойових дій та відповідні соціальні гарантії на рівні з військовими збройних сил України. Бійці ТРО – це наші захисники та воїни, які отримають від держави всі відповідні соціальні гарантії.
- № 7140 про зміни до законодавчих актів щодо осіб з інвалідністю
Законопроєкт уточнює перелік осіб, які звільняють від військової служби. В основному це чоловіки, що виховують дітей-інвалідів або наглядають за хворими особами, або особами з інвалідністю.
- № 7147 щодо врегулювання діяльності поліції в умовах воєнного стану
Ми значно розширили повноваження, функції працівників Національної поліції. Зокрема, вони можуть конвоювати військовополонених, підозрюваних у злочинах, проводити розмінування, здійснювати техніко-криміналістичний огляд місця події та інше. Поліція сьогодні — надійний помічник нашої армії.
- № 7145 про внесення змін до Кримінального кодексу України
Ми дозволили українцям з будь-якою зброєю в руках захищати нашу країну від агресії та завдавати будь-яку шкоду загарбникам. В умовах воєнного стану це не буде вважатись кримінальним злочином.
- № 7149 про зміни до Кримінально-процесуального кодексу
Особи, які перебувають на стадії досудового слідства (у слідчому ізоляторі) можуть за бажанням та погодженням суддею приєднатись до збройних сил України. Але ця норма не розповсюджується на людей, яких обвинувачують у здійсненні тяжких злочинів.
- № 7133 щодо змін до закону «Про освіту»
Громадянам, які були вимушені змінити місце навчання чи роботи у навчальних закладах гарантується право на освітній процес у дистанційній чи будь-якій іншій безпечній формі навчання.
- № 7143 про зміни до закону «Про судоустрій та статус суддів»
Ми ухвалили необхідні зміни для того, щоб в умовах війни суди могли продовжити працювати та приймати рішення.
- № 7154 по внесення змін до закону «Про виконавче провадження»
Закон забороняє пов’язаним з країною-агресором фізичним особам та підприємствам отримувати будь-які відшкодування навіть за рішенням суду.
Також ухвалена низка законів, направлена на те, щоб врегулювати трудові відносини в мовах воєнного стану, збільшити чисельність працівників Прикордонної служби, більш ефективного розслідування кіберзлочинів.