Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Вторгнення Росії: 48% українців вважають загрозу реальною

48,1% респондентів вважають реальною загрозу вторгнення Росії на територію України. Вважають, що вторгнення не буде – 39,1%.

Про це свідчать дані соціологічного дослідження проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. Також у пресрелізі сказано, що порівняно з серединою грудня 2021 року ситуація практично не змінилася.

Діаграма 1

Чи варто сприймати накопичення російських військ на кордоні з Україною як реальну загрозу вторгнення на територію України зимою-весною 2022 року?

Більшість респондентів – 56,5% – вважають недостатніми дипломатичні та оборонні зусилля влади із запобігання вторгненню Росії. Вважають зусилля достатніми – 29,2%. Порівняно з серединою грудня 2021 року ситуація практично не змінилася.

Діаграма 2

 На Вашу думку, достатньо чи недостатньо дипломатичних та оборонних зусиль докладає українська влада для запобігання повномасштабному російському вторгненню?

Серед респондентів більше тих, хто вважає, що у разі вторгнення Росії В. Зеленський не здатний буде ефективно спрацювати як Верховний головнокомандувач – так вважають 53,1% респондентів проти 31,9%, які вважають, що він здатний ефективно спрацювати (причому, за останній період упевненість дещо знизилася).

Діаграма 3

У разі повномасштабного російського вторгнення, про яке зараз попереджають українська та закордонні розвідки, Володимир Зеленський здатен чи не здатен ефективно спрацювати як Верховний Головнокомандувач та організувати оборону країни?

Більшість респондентів – 58% – вважають, що переговори з В. Путіним слід вести тільки за участі західних партнерів. Вважають прямі переговори В. Зеленського і В. Путіна дієвим способом досягнення миру – 27,3% респондентів. Ситуація не змінилася порівняно з груднем 2021 року.

Діаграма 4

Існують різні думки щодо пропозиції Володимира Зеленського про прямі переговори з російським президентом Володимиром Путіним. З яким з цих тверджень Ви згодні в більшій мірі?

Упродовж 20-21 січня 2022 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням)  опитано 1205 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 12%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ