Внаслідок перейменування вулиць у Харкові можуть з'явитися оригінальні назви, - сайт Харківської міської ради.
Понад 80 листів з перейменування харківських вулиць надійшло від городян до Харківської міської ради електронною поштою.
Про це сьогодні, 10 серпня, повідомив відповідальний секретар міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища при Харківській міській раді Олексій Хорошковатий.
За його словами, харків'яни по-різному ставляться до процесу перейменування. Деякі надсилають листи з комічними назвами вулиць, деякі й зовсім висловлюються проти перейменування, але є й ті, хто підійшов до питання конструктивно. Так, спільнота «Старий Харків» надіслала до міськради пропозиції щодо перейменування декількох сотень вулиць (19 сторінок), кожна з яких буде врахована і розглянута.
Як повідомив Олексій Хорошковатий, багато харків'ян хочуть назвати вулиці іменами своїх відомих земляків, серед яких - фабрикант Тремпель, що жив, за легендою, у Харкові в середині XIX століття, один з перших кінематографістів Альфред Федецький і засновник першого іпотечного банку Олексій Алчевський.
Крім того, до комісії надходили пропозиції перейменувати деякі вулиці, провулки і проспекти на честь відомого героя мультфільму Спанч Боба, бездротової мережі «Wi-Fi», музикантів Боба Марлі і Джона Леннона, а також дати вулицям чуттєві назви, на кшталт вулиці Романтичної.
Як зазначив Олексій Хорошковатий, оптимальний варіант - повернути вулицям їхні історичні назви, які ще збереглися в народній пам'яті. Так, наприклад, вул. 1-ї Кінної Армії до 1968 року називалася Заїківською. Цю назву ще пам'ятають, і було б доречно її повернути.
Що стосується перейменувань районів, то тут харків'яни менш активно висловлюють думки. За словами Олексія Хорошковатого, на сьогодні точно можна сказати, що пропозиції перейменувати Ленінський район (район Холодної Гори) в Іваново-Лисогірський, а Дзержинський район - в Олексіївський або Павлово-Польський - некоректні і, швидше за все, не будуть прийняті. У той же час є пропозиції назвати Орджонікідзевський район Тракторозаводським, а Фрунзенський - Турбобудівельним.
«Всі ці пропозиції будуть узагальнені, використані робочою групою, відповідальною за виконання закону про декомунізацію, а також міською топонімічною комісією, а результати будуть представлені на сайті міської ради або в процесі проведення громадських слухань, які заплановані на вересень-жовтень. При розгляді враховуватимуться місце розташування вулиці, її загальний вигляд. Місто дуже скрупульозно підходить до питання перейменування, враховуючи суспільну думку», - підкреслив Олексій Хорошковатий.
Нагадаємо, що в Харкові визначили вулиці, які підлягають перейменуванню за законом про декомунізацію. Пропозиції можна надсилати за адресою електронної пошти: [email protected] - або письмово до міської ради на ім'я Харківського міського голови Геннадія Кернеса.