Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Вибори на округах: Львівщина не спромоглась відправити до парламенту інтелект

На дострокових виборах до парламенту в одномандатних округах Львівщини здебільшого перемогли кандидати, які у 2012 році були під номером два. Воднораз не перемогли ті кандидати, які на минулих парламентських виборах йшли під брендом об’єднаної опозиції. Про це в коментарі Гал-інфо зазначив експерт, блогер Юрій Кміть.

«На округах Львівщини перемогли місцеві олігархи, князьки, які йшли під брендом «Блоку Петра Порошенка». Виборці обрали синицю в руках, тих, хто не є ворогом національної ідеї, і може щось дати для округу», - сказав він.

За словами Юрія Кмітя ,на цих виборах на Львівщині спостерігалися два тренди.

«Перше – це галицький куркульський прагматизм, який дозволив перемогти Дубневичам, Лопушанському, Батенку, Мусію, адже останній - екс-міністр охорони здоров’я і теж не бідна людина. Другий тренд пов’язаний з АТО. Зокрема, по мажоритарці від Львівщини до парламенту пройшов сотник Майдану Володимир Парасюк. Несподіванкою стало те, що у 121 виборчому окрузі, де нардеп Ілик мав досить високий рейтинг, він таки програв Матківському, який на округ привіз з АТО 20 людей в формі, що ходили і агітували за нього. На виборчому окрузі 119 нардепа від «Свободи» Ірину Сех теж переміг учасник АТО Михайло Бондар», - зазначив Юрій Кміть.

Ще одним трендом експерт вважає загальну картину падіння рейтингу ВО «Свобода».

«Чому «Свобода» втратила виборця на Львівщині? На минулих виборах люди сподівалися, що, обираючи «Свободу», вони обирають реальну силову противагу Партії регіонів. Натомість коли постала реальна загроза, і Україну потрібно було захищати із зброєю в руках, «Свободи» не було. У свідомості виборців така пасивна позиція поставила хрест на цій політичній силі. Виборці розчарувалися і почали вважати, що «Свобода» не здатна організувати військовий спротив у боротьбі за незалежність та цілісність держави», - пояснив Юрій Кміть.

Він також наголосив на тому, що партійний бренд на цих виборах відіграв свою роль.

«Партійний бренд, безумовно, впливав на думку виборців. Кандидатам від «Народного фронту» та «Блоку Петра Порошенка» перемогти було легше, але виборці також звертали увагу і на особистість. У чому причини поразки Сех та Фаріон? Виборець очікував від них конкретних дій, але цього не було», - сказав експерт.

Юрій Кміть також додав, що поразка Данила Лубківського – це втрата: «Він би суттєво допоміг новому парламенту розібратися з європейським законодавством».

Результати виборів в одномандатних округах Львівщини з сайту ЦВК.

Суттєвих змін, на думку експерта, після обрання нових депутатів-мажоритарників, Львівщині очікувати не слід.

«Якщо до парламенту знову потрапили підприємці, то чого слід очікувати? Їх першу чергу будуть цікавити власні економічні інтереси. На округах Львівщини обрали підприємців, командирів батальйонів, але експертів нема. Мажоритарка Львівщини не додасть нової якості парламенту. На жаль, ми інтелект в парламент не відправили. З 12 мажоритарників Львівщини не буде лідерів парламенту і не буде ключових фігур», - переконаний Юрій Кміть.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ