Слухай онлайн
Cуспільство

Вибрані історії порятунку в добу Голокосту

Музейний марафон.

«Той, хто рятує людину, той рятує світ», – такий напис міститься на медалі Праведників народів світу – людей, які ризикуючи життям, рятували євреїв під час Голокосту. 29–30 вересня 1941 р. єврейський світ Києва був знищений у Бабиному Яру. Вижити вдалося лише одиницям. І саме ці люди після вигнання нацистів розповіли світу про ту страшну трагедію. 

Упродовж 29 вересня 2020 р. Музей проведе інформаційний офлайн / онлайн марафон, у першій частині якого (10:00 – 10:50) йтиметься про трагедію Бабиного Яру, особливості її наративування в експозитарному просторі та мовою артефактів, пов’язаних із цим урвищем смерті. Серед них – зібрання видань документального роману «Бабин Яр» Анатолія Кузнєцова, художні роботи Зиновія Толкачова, воєнні щоденники й листи киян із першими згадками про злочин.

Друга частина марафону (11:00 – 17:00) присвячується музейному проєкту «Українці-Рятівники», метою якого є зібрання на одному електронному ресурсі (www.портрети.com.ua) усього об’єму інформації про мешканців України, які в роки Другої світової війни рятували життя євреїв, ромів та інших жертв нацистського геноциду. Організатори та партнери проєкту розкажуть про його основні завдання, учасників, шляхи реалізації та промоції. Презентують 26-серійний цикл відеороликів про історії Рятівників з усіх регіонів України. Локальними історіями порятунку поділяться музейники з Харкова, Маріуполя, Херсона, Дніпра, Лубен, Луганщини. Вони також розкажуть про свій досвід участі у проєкті. 

Детальна програма за посиланням.

Трансляцію можна переглянути за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ