Державний моніторинг якості атмосферного повітря Львівської області та м. Львова проводять на 56 постах. Про це повідомляє Львівська ОВА.
Про якість повітря ми можемо дізнатись використавши дані моніторингу. Адже моніторинг повітря — це постійне спостереження за його станом для попередження негативного впливу на здоров’я людей та довкілля.
Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОВА систематизує та аналізує показники якості атмосферного повітря в нашому регіоні
Отже, державний моніторинг якості атмосферного повітря Львівської області та м. Львова проводиться на 56 постах. По області таких точок є 19, а безпосередньо у м. Львові – 37.
Заміри проводяться трьома уповноваженими акредитованими лабораторіями:
-
Львівського регіонального центру з гідрометеорології ДСНС України;
-
ДУ «Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України»;
-
КП «Адміністративно-технічного управління» Львівської міської ради.
У червні за даними цих лабораторій заміри повітря в межах норми відмічені на ділянках автотрас міст Дрогобича та Стрия. Повітря в межах норми зафіксували на перехрестя в м. Дубляни (вул. В. Великого – Вокзальна) перехрестя у с. Великі Грибовичі (вул. Дублянська – Дачна) та інші.
Однак перевищення зафіксували у м. Львів на дорозі на вул. Шевченка, 376 та на перехрестях: вул. Шевченка – Левандівка; вул. Шевченка – Ковча; вул. Сяйво – Широка – Левандівська; вул. Городоцька – Залізнична; вул. Чупринки – Горбачевського; вул. Виговського – Кульпарківська – В. Великого та інші.
«Моніторинг повітря важливий для визначення та оцінки кількості викидів забруднювальних речовин в атмосферу. Особливо в населених пунктах, де діють промислові підприємства, де є викиди від твердопаливних котелень, де велика кількість автомобільного транспорту, там завжди існує ризик перевищення рівнів забруднювальних речовин у повітрі», - зауважила т.в.о. директора департаменту Оксана Війтик.
Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОВА розробив «Програму державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря на 2021-2025 роки Львівської зони», яка містить модернізацію мережі спостережень за якістю повітря.
Відповідно до Програми, в області до кінця року планують встановити 6 пунктів спостереження за якістю атмосферного повітря в режимі реального часу з використання сучасних підходів.