Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Як оцифровуватимуть Львівщину у 2025 році?

Детальніше про плани на 2025 рік розповіли в управлінні з питань цифрового розвитку Львівської ОВА.
Фото: Michael Saechang

Цифрові платформи, розвиток кібербезпеки, відкриті та прозорі дані та багато іншого – у 2025 році у Львівській області планують реалізувати чимало проєктів у напрямках розвитку цифровізації, онлайн-доступності та інформаційно-комунікаційних систем. В управлінні з питань цифрового розвитку Львівської ОВА розповіли детальніше проєкти, які заплановані на цей рік. 

Передусім цього року у Львівській області планують створити першу в Україні регіональну цифрову платформу для подачі заявок на області програми. Такий інструмент дозволить громадянам та бізнесу не лише отримати доступні можливості для участі у конкурсах та проєктах онлайн, але й скоротить час подання заявок у вісім разів – з 4 годин до 30 хвилин. “Також система дозволить уникнути подання заявок поза визначеними термінами, забезпечуючи повну прозорість і дотримання правил подачі. Це стане черговим кроком до цифровізації регіону, роблячи Львівщину прикладом для інших областей України”, - зазначили в управлінні. 

Можливість отримання електронних послуг планують також впроваджувати у роботі ЦНАПів. Зокрема, у рамках проєкту "Доступність місцевих послуг через ЦНАП та онлайн" планують уніфікувати та інтегрувати для надання онлайн 20 місцевих послуг. Окрім цього, 150 послуг у кожній громаді зроблять доступними для отримання через мережу ЦНАП. 

Кібербезпека стане одним із напрямків роботи з цифровізації регіону. В управлінні зазначають, що відповідно до одного з проєктів на 2025 рік, усі 73 громади Львівщини впровадять комплексні політики інформаційної безпеки, розроблять профілі кіберзахисту та плани реагування на інциденти, а також визначать відповідальних за цей напрямок. Цьогоріч громади зможуть інтегруватись до системи моніторингу кіберзагроз MISP CERT-UA, що дозволить до 2 годин виявляти й реагувати на кіберінциденти. Також планується, що усі заклади обласного підпорядкування здійснять самооцінку стану кіберзахисту та впровадять політики інформаційної безпеки. У 30% закладів також можуть провести оцінку ризиків кібербезпеки. 

У 2025 році Львівщина також стане регіоном, де проведуть пілотування кількох проєктів. Зокрема, йдеться про сервіс з цифрового надання послуги присвоєння спортивних розрядів. У випадку успішної реалізації проєкту усі обласні військові адміністрації зможуть під'єднатися до єдиної інформаційної системи, яка спростить та автоматизує процес присвоєння спортивних розрядів "Кандидат у майстри спорту України" та І спортивного розряду для спортсменів.

Також Львівська область стане пілотним регіоном для впровадження національних інформаційних систем, які надалі дозволять створити цифрові рішення для покращення управлінських процесів. “У рамках ініціативи реалізовано пілотування двох ключових проєктів: подання статистичної звітності спортивними організаціями через інформаційно-комунікаційні системи (ІКС) та адміністрування місцевих податків і зборів територіальними громадами”, - пояснюють в управлінні. 

Розвиток сфери відкритих даних цьогоріч також не оминатимуть, адже у рамках ще одного проєкту ("Львівщина — регіон відкритих даних для розвитку громад, бізнесу і громадян”) планують впроваджувати роботу з відповідними порталами у громадах. У межах цієї ініціативи планують опублікувати 80% необхідних наборів даних, а також провести інформаційні аудити у громадах із населенням понад 20 тисяч мешканців. Для цифрової трансформації управлінських процесів у громадах планують також впровадити електронні системи документообігу та оцифрувати погосподарський облік. 

Нагадаємо, що на програму "Цифрова Львівщина" у 2024 році спрямували понад 12 млн грн. Серед головних результатів за минулий рік в управлінні з питань цифрового розвитку Львівської ОВА відзначають оновлення системи електронного документообігу, розширення функціоналу Порталу місцевої статистики Львівщини, дофінансування будівництва ЦНАП у Красненській та Хирівській громадах та оновлення комп’ютерної техніки для структурних підрозділів адміністрації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ