Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Як пенсіонерам пройти відеоідентифікацію в пенсійному фонді України

Як записатись на проходження ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку.

Порядок встановлення територіальним органом Пенсійного фонду України особи одержувача пенсії, щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, інших соціальних виплат шляхом відеоконференцзв’язку затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 20 листопада 2023 року за № 49-2 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 5 грудня 2023 року за № 2111/41167.

Подати заяву на ідентифікацію у режимі відеоконференцзв’язку можна одним із зручних способів:

  • через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України шляхом заповнення відповідного електронного бланка

або

  • за допомогою засобів телефонного зв’язку через Контакт- центр Пенсійного фонду України.

Щоб записатись на проходження ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку через вебпортал Пенсійного фонду України необхідно виконати наступні кроки:

Крок 1. Зайти на вебпортал електронних Послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua

    • У верхній частині екрану обрати вкладку “Ідентифікація у режимі відеоконференцзв’язку” та натисніть на неї.

Крок 2. У формі, що з’явиться на екрані, заповнити обов’язкові поля, позначені зірочкою. Виконати зазначені на екрані вказівки.

  • Заповнити особисті дані; дані документу, що посвідчує особу; вказати адресу електронної пошти та номер телефону (для отримання зворотного контакту від фахівців Пенсійного фонду); з випадаючого списку обрати спосіб проведення відеоідентифікації через один із запропонованих додатків: Google Meet, Signal, Skype, Telegram, Viber, WhatsApp, Zoom; за необхідності, вказати вид послуги, яку необхідно забезпечити під час відеоідентифікації (перекладач жестової мови, фізичний супровід персонального асистента або помічника, тощо), надати згоду на передачу даних та натиснути “Подати заяву“.
  • До заяви можуть бути додані (у вигляді прикріплених файлів) ідентифікаційні документи: паспорт, пенсійне посвідчення, довідка про присвоєння ідентифікаційного номера, свідоцтво про народження, трудова книжка тощо (розмір кожного файлу не повинен перевищувати 1 Мб).

Щоб подати заяву на проходження ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку за допомогою засобів телефонного зв’язку потрібно виконати такі дії:

Крок 1. Зателефонувати на один із номерів Контакт-центру Пенсійного фонду України:

0800 503 753       (044) 281-08-70       (044) 281 08 71

Крок 2. Після з’єднання, дотримуватись озвучених вказівок: із переліку, запропонованих питань, обрати “Питання щодо виплати пенсій та ідентифікації“ та натиснути цифру 3 на клавіатурі телефону.

Крок 3. Надати оператору відповіді на питання для заповнення заяви на ідентифікацію, в тому числі, адресу електронної пошти та номер телефону (для отримання зворотного контакту від фахівців Пенсійного фонду).

Важливо!

Після подачі заяви на проходження  ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку (будь-яким із зазначених способів), з вами зв’яжеться уповноважений працівник органу Пенсійного фонду України для узгодження часу та способу проведення відеоідентифікації.

  • Відеоідентифікація здійснюється протягом 30 календарних днів, але не раніше 10 робочих днів з дати подання заяви (звернення).

Зверніть увагу!

В інтересах малолітніх або неповнолітніх осіб, недієздатних осіб, осіб, дієздатність яких обмежено, заяви подаються батьками, усиновлювачами, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками.

Відеоінструкцію подання заяви на проходження ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку можна переглянути нижче.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ