Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Як відбуваються вимкнення електроенергії у Львові та області

У Львівобленерго пояснили споживачам як відбуваються вимкнення електроенергії у Львові та області.
Фото ілюстративне. Олена Ляхович, Гал-інфо

Щодня НЕК «Укренерго» формує дозволений обсяг електричної потужності (ліміт), який можна споживати на певній території протягом визначеного часу доби, зважаючи на дефіцит потужності в енергосистемі України.

Дефіцит потужності є наслідком масових обстрілів російськими окупантами енергетичних об’єктів — електричних станцій, які виробляють електроенергію, а також підстанцій і ліній, через які передається вироблена електроенергія.

Дефіцит потужності також залежить від погодних умов, які необхідні для виробництва електроенергії сонячними та вітровими електростанціями, а також можливостей імпорту електроенергії з інших держав до України.

Що буде, якщо перевищити ліміт?

Якщо споживання електроенергії перевищує дозволений ліміт — застосовують графік погодинних відключень.

На Львівщині споживачі у графіку поділені на шість груп, кожна з яких почергово вимикається. Доба у графіку поділяється на такі зони:

  • зелений колір — електроенергія подається,
  • помаранчевий колір — відключення,
  • білий колір — можливе відключення за необхідності.

У випадку дії графіку погодинних відключень радимо бути готовими перебувати без електроенергії споживачам як в «помаранчевій», так і «білій» зоні.

Якщо і ці заходи не забезпечують дотримання ліміту, НЕК «Укренерго» може дати розпорядження про введення аварійних відключень. Саме така ситуація була у вечірній та нічний час вчора.

Аварійні відключення вводять негайно за розпорядженням диспетчера «Укренерго» і тривають до відповідного наступного розпорядження. В такому випадку неможливо спрогнозувати тривалість відключення чи попередити про них заздалегідь.

????Як відключення діють зараз?

Зранку 5 червня у Львові та області діють погодинні відключення. Однак у випадку перевищенні ліміту можливе застосування аварійних відключень за розпорядженням НЕК «Укренерго».

Тому просимо всіх ощадливо використати електроенергію у години її подачі і не вмикати потужних електроприладів без нагальної потреби. Тоді вдасться запобігти додатковим відключенням.

Окрім цього, сьогодні на Львівщині очікуються грози, місцями шквали 15-20 м/с. Стихія також може призвести до пошкодження електромереж і знеструмлень споживачів.

Де дізнатися про відключення?

Сайту «Львівобленерго», розділ «Чому немає світла»;

Чат-бот «Львівобленерго» у Viber (для побутових споживачів);

Чат-бот «Львівобленерго» у Telegram (для побутових споживачів);

Чат-бот «Львівобленерго Бізнес» у Viber (для юридичних споживачів);

Чат-боту «Львівобленерго Бізнес» у Telegram (для юридичних споживачів).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ