У 2009-2010 роках у вольєр Майданівського лісництва НПП «Сколівські Бескиди» завезли 11 особин зубра з Німеччини та Австрії. За майже 9 років сформувалось стадо, що зараз налічує 33 тварини, п’ятеро з яких народились у 2017 році.
Про те, як європейським бізонам живеться в українських Карпатах – у фоторепортажі кореспондентки Гал-інфо.
Місцеві лісничі, які доглядають за тваринами і охороняють усе Майданівське лісництво, розповідають, що зубри у Карпатах водились віддавна, але з часом зникли. Однією з головних причин зникнення було браконьєрство. У 2009-2010 роках їх знову завезли, створивши всі умови для розмноження та безпечного існування.
«Тварин привезли із Німеччини та Австрії, тому клімат наших Карпат є для них звичним. Ми їх підгодовуємо, маємо велику кормову базу, тому зубри тут добре розмножуються і загалом почуваються прекрасно», - розповідає помічник лісничого Василь Головчанський.
За його словами, щоденне меню зубра є доволі різноманітним – тварини їдять капусту, буряк, комбікорм, сіно тощо. Незважаючи на те, що лісничі добре доглядають за зубрами, у пошуках їжі тварини іноді спускаються у найближче село. Там вони поводяться як шкідники, оскільки часто заходять на подвір’я до селян і з’їдають сіно, ягоди або кору з дерев. Василь розповідає, що бували випадки, коли його або колег посеред ночі викликали у село, аби відігнати тварин. Разом з тим, зубри приносять місцевим і користь, розвиваючи туризм.
Цікаво, що на Львівщині, окрім Майданівського лісництва, зубри також водяться у мисливському господарстві «Стир». Там їх нараховується аж 51 особина. А в межах України чисельність зубрів становить майже 250 особин.
Зазначимо, зубрів у Карпати завезли в межах «Програми реінтродукції бізона європейського в Сколівських бескидах». Проект фінансувався Фондон великих рослиноїдних ссавців (Нідерланди) та обласним фондом ОНПС.
Додамо, у 2018 році у Національному природному парку «Сколівські Бескиди» було зафіксовано 414 особин оленя благородного, 411 особин козулі та 112 кабанів. З хутрових звірів обліковано 18 вовків, 46 лисиць та 268 куниць. Крім цього, облікували 27 бурих ведмедів, 23 рисі та 10 особин кота лісового.