Notice: Undefined index: volyn in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/mo_news_func.php on line 97
Новини України: Як знайти репресованих родичів Презентація освітніх відео від Архіву національної пам`яті
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Волинь

Як знайти репресованих родичів? Презентація освітніх відео від Архіву національної пам`яті

16 травня Україна відзначає День пам`яті жертв політичних репресій. Про це інформує Архів національної пам'яті ГДА УІНП.

З цієї нагоди Архів національної пам`яті (повна назва - Галузевий державний архів Українського інституту національної пам`яті) створив п’ять освітніх відеороликів. Їх мета - навчити українців самостійно шукати інформацію про репресованих в Інтернеті та архівах, показати різноманіття можливостей щодо архівного пошуку в Україні, довести, що це нескладно і дати відповіді на найпоширеніші питання на тему.

Команда Архіву національної пам`яті запрошує Вас долучитися до публічної презентації освітніх відео, яка відбудеться у п'ятницю 14 травня в “Освіторія ХАБ” (Київ, вулиця Московська, 2). Початок заходу об 11:00. Орієнтовна тривалість до двох годин.

Для попередньої реєстрації просимо представників медіа заповнити спеціальну форму.

У п’ятьох відеороликах розповідається:

  • Що таке Архів національної пам'яті;
  • З чого почати пошук документів про репресованих родичів;
  • В яких архівах шукати інформацію про репресованого родича;
  • Як написати заяву в архів;
  • Як працює Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих при  Архіві національної пам'яті.

Спікери презентації:

  • Ігор Кулик, директор Архіву національної пам'яті;
  • Андрій Когут, директор Галузевого державного архіву СБУ;
  • Олег Бажан, старший науковий співробітник відділу історії державного терору радянської доби Інституту історії України НАН України;
  • Дарина Рогачук, комунікаційниця Архіву національної пам'яті.

“У травні 2020 року при Архіві національної пам'яті був створений  Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. За цей час до Центру звернулися тисячі людей з різних куточків світу, яким наша команда допомогла знайти раніше невідомі відомості про репресованих в Україні родичів. Такий ажіотаж і постійне зростання цікавості до історії своєї сім’ї і надихнули команду Архіву створити освітні відео, щоб якомога більше українців могли відкрити “білі плями” в історіях родин”, - каже директор ГДА УІНП Ігор Кулик.

Після презентації відео та відповіді на питання журналістів та гостей, працівники Архіву національної пам'яті запрошують до неформального нетворкінгу-спілкування.

Партнери заходу:

  • Український інститут національної пам`яті;
  • “Освіторія ХАБ”.

Інформаційна довідка:

Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті (ГДА УІНП) або Архів національної пам’яті створений в червні 2019 року на виконання Закону України “Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років”. Головне завдання інституції – забезпечення вільного доступу до цієї інформації.

Архів має сконцентрувати в собі весь масив історичних даних за 1917-1991 роки від усіх силових органів, які ще досі зберігають документи Радянського союзу. Зокрема таких як Служба безпеки, Служба зовнішньої розвідки, Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція, Національна гвардія, Державна прикордонна служба, органи прокуратури та суди.

Створення подібних архівів – це європейська практика. Такі установи вже десятиліттями існують у близьких і не дуже сусідів України, які також були у складі або під контролем СРСР.  Зокрема, це Німеччина, Литва, Чехія, Польща, Угорщина тощо.

У червні 2019 року Архів національної пам’яті отримав будівлю в 11 тис. кв. метрів на вулиці Пухівській, 7 у Києві, одержав позитивний експертний висновок щодо проєкту реконструкції приміщення. Втім весною 2020 року в Архіву забрали 57,6 млн. грн., виділених на перший етап реконструкції, у фонд боротьби з коронавірусом. У бюджеті на 2021 рік грошей на реконструкцію Архіву не передбачили.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ