Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

ЄС надасть 1,5 млн євро на заходи енергоефективності у малих містах України

13 лютого у Представництві Європейського Союзу в Україні відбулася зустріч бенефіціарів нового проекту ЄС «Підтримка заходів з енергоефективності у малих містах України». Мета проекту - реалізація енергоефективних заходів у невеликих містах районного значення. У результаті конкурсу, проведеного Представництвом ЄС в Україні, з 77 претендентів було відібрано 10 міст, що подали найкращі пропозиції. Загальний обсяг коштів за цим конкурсом заявок становить 1,5 млн. євро. Про це повідомила прес-служба проекту.

Проект ЄС «Підтримка заходів з енергоефективності у малих містах України» спрямований на скорочення енергоспоживання шляхом модернізації об’єктів комунальної чи муніципальної власності з одночасним поліпшенням якості послуг, зниженням витрат на енергоносії, підвищенням надійності енергопостачання та сприянням скороченню викидів CO2 в 10 малих містах України. Грантове фінансування має забезпечити малим містам можливість реалізації подальших енергоефективних проектів з використанням заощаджених коштів. В рамках проекту будуть проведені попередні і заключні енергоаудити з метою підтвердження ефективності реалізованих проектів і фактично досягнутої економії коштів.

Ханс Райн, Перший секретар Представництва Європейського Союзу в Україні: «Європейський Союз рішуче підтримує цю ініціативу, оскільки вважає, що проблеми енергетичної безпеки та зміни клімату у світі вимагають дій на місцевому рівні, які б впроваджувались органами місцевого самоврядування спільно з кожним громадянином».

У презентації проекту взяли участь мери міст, що отримають гранти в рамках проекту, представники НУО, які будуть впроваджувати заходи, експерти проекту ЄС «Ініціатива з енергозбереження в будівлях в країнах Східної Європи та Центральної Азії» (ESIB), які надаватимуть підтримку бенефіціарам.

А вже 14 лютого мери міст, представники НУО, експерти Представництва ЄС в Україні та проекту ESIB відвідають м. Яготин, де на базі місцевого дитсадка будуть реалізовані заходи з комплексної термомодернізіція дитячого садка в м. Яготин.

Довідка.

Проект ЄС «Підтримка заходів з енергоефективності у малих містах України» впроваджується за підтримки фінансованого ЄС проекту програми INOGATE «Ініціатива з енергозбереження в будівлях в країнах Східної Європи та Центральної Азії» (ESIB). Окрім проведення заходів, пов'язаних з підвищенням обізнаності щодо проблеми енергозбереження та впровадженняфінансових механізмів, експерти проекту ESIB надаватимуть технічну допомогу муніципальним органам влади та НУО, що отримали гранти на реалізацію місцевих ініціатив.

Заходи проекту будуть реалізовано у містах: Гола Пристань (Херсонська обл.), Бурштин та Долина (Івано-Франківська обл.), Рахів (Закарпатська обл.),Зеленодольськ (Дніпропетровська обл.), Копичинці та Борщів (Тернопільська обл.), Зоринськ (Луганська обл.), Яготин (Київська обл.), Новоселиця (Чернівецька обл.).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ