Слухай онлайн
Cуспільство

ЄС представив проект Твінінг "Правозастосування і юридична підтримка Антимонопольного комітету України (АМКУ)"

21 жовтня 2020 року литовські, німецькі та румунські відомства з питань конкуренції, що співпрацюють у рамках фінансованого Європейським Союзом проєкту Твінінг «Правозастосування і юридична підтримка Антимонопольного комітету України (АМКУ)», зустрілися, щоб обговорити ключові пріоритети та результати, яких вони прагнуть досягти під час реалізації проєкту.

Онлайн-захід відвідало понад 40 представників державних органів влади України, включаючи АМКУ як основного бенефіціара, Представництва ЄС в Україні, високопосадовців та інших зацікавлених сторін.

Партнери з реалізації проєкту та АМКУ погодились, що слід удосконалювати пріоритети та процедури забезпечення конкуренції, щоб зробити їх більш надійними та прозорими. Це викликає довіру та розуміння з боку приватного сектору, підвищить якість рішень АМКУ та сприятиме розвитку культури конкуренції в Україні. Зусилля АМКУ щодо адвокатування конкуренції серед представників бізнесу та широкої української громадськості в цілому також потребують подальшого вдосконалення, щоб змінити оманливе сприйняття законодавства про конкуренцію та ролі АМКУ. Це буде досягнуто у тісній співпраці професіональною групою європейських та українських експертів.

Шарунас Кезераускас, голова Ради з питань конкуренції Литовської Республіки, керівник Проєкту Твінінг, прокоментував: «Основна мета дворічного Проєкту Твінінг, що буде реалізовано у тристоронньому партнерстві Ради з питань конкуренції Литовської Республіки, Федерального міністерства Німеччини з економіки та енергетики, спільно з Федеральним бюро розслідування картелів (Bundeskartellamt), а також Румунською радою з питань конкуренції, – це допомогти АМКУ у подальшому наближенні місцевого законодавства та процедур у сфері конкуренції до конкурентних правил ЄС, а також поділитися найкращими європейськими практиками, що стосуються антитрасту, контролю за концентраціями та адвокатування конкуренції».

Ольга Піщанська, голова АМКУ, заявила: «Нам пощастило мати давніх партнерів – наших колег з литовських, німецьких та румунських відомств з питань конкуренції. Водночас ми впевнені, що наші спільні зусилля допоможуть досягти очікуваних результатів та сприятимуть вдосконаленню системи захисту конкуренції в Україні».

Клое Алліо, керівниця відділу програм зовнішньої допомоги ‘Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище’, Представництво Європейського Союзу в Україні, наголосила: «Розвиток конкуренції є одним із пріоритетів нашої співпраці з Україною. У контексті стосунків України та ЄС важливо забезпечити рівні умови ведення бізнесу для європейських компаній, що торгують з Україною, та українстких компаній, що торгують з країнами ЄС».

Проєкт Твінінг фінансується Європейським Союзом, який виділив 1,2 млн. євро на його імплементацію. Литовське центральне агентство з управління проєктами здійснює загальний адміністративний та фінансовий менеджмент.

Довідкова інформація: 

Твінінг є інструментом Європейського Союзу для інституційної співпраці між установами держав-членів ЄС та державними установами в країні-бенефіціарі. Проєкти Твінінг ґрунтуються на рівноправному підході, який об'єднує досвід та знання з держав-членів ЄС та країн-бенефіціарів. Метою Твінінгу є надання підтримки у впровадженні та правозастосуванні законодавства ЄС (Аcquis Європейського Союзу), обмін передовими практиками, розробленими в ЄС, з державними адміністраціями-бенефіціарами, та сприяння довгостроковим стосункам між державними установами чинних та майбутніх країн-членів ЄС.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ