Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

ЄС сподівається, що Грузія відмовиться від закону про «іноагентів»

наразі країни-члени та інституції ЄС переглядають й оцінюють поточну ситуацію в Грузії
фото Укрінформ

ЄС та країни-члени чітко доводять до грузинської влади позицію щодо невідповідності «закону про іноземний вплив» принципам європейської демократії, тож грузинські партнери добре знають про можливі наслідки, якщо цей закон не буде відкликаний.

Про це у Брюсселі на брифінгу сказав речник ЄС Пітер Стано, повідомляє Укрінформ.

«Заяви, що прозвучали від високого представника ЄС, від президента Єврокомісії та від країн-членів, дуже чіткі і змістовні. Якщо наші грузинські партнери здатні читати та слухати уважно, вони зможуть розпізнати послання, яке зроблено не лише публічно, а й адресно. Ми маємо Делегацію ЄС та посольства країн-членів на місці подій, тож кожного дня в контакті з нашими партнерами у Грузії. Вони дуже добре знають, якими є наші очікування і якими є їхні завдання. Тому що Грузія отримала статус країни-кандидата від ЄС», - сказав речник.

Він зазначив, що дуже добрим індикатором європейської позиції була заява президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, яка минулої ночі зазначила, що Грузія стоїть на перехресті, і вона має залишатися на дорозі, що веде до Європи.

«Це дуже важливе речення, варте уваги. Воно говорить про те, що ми думаємо і що може трапитися, якщо грузинська влада не розверне свій курс і не продовжить досягати результатів, які від неї чекають. Але це їх власний стратегічний вибір. Статус країни-кандидата був наданий за запитом Грузії, який надійшов від уряду й отримав переважаючу підтримку населення Грузії, яке проводить демонстрації на захист європейських цінностей та майбутнього країни на вулицях Тбілісі та інших міст» - наголосив Стано.

Він зауважив, що наразі країни-члени та інституції ЄС переглядають й оцінюють поточну ситуацію в Грузії і спілкуються із грузинськими партнерами.

«Ми сподіваємося, що відповідно до обраного шляху вони (грузинська влада – ред.) переглянуть цей не дуже продуктивний та суперечливий курс дій», - додав речник ЄС.

Нагадаємо, грузинський парламент 1 травня схвалив закон «Про прозорість іноземного впливу» у другому читанні. За проголосували 83 депутати, проти – 23. Президент країни Саломе Зурабішвілі раніше пообіцяла накласти на документ вето, якщо він буде ухвалений. Водночас правляча партія «Грузинська мрія» має достатню кількість голосів для подолання президентського вето.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн засудила застосування насильства проти учасників масових акцій протесту, невдоволених ухваленням закону про «іноземних агентів», та закликала владу Грузії прислухатися до цього «чіткого сигналу» щодо прагнення народу країни до свободи й демократії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ