Йосифінському університету у Львові - 235. Про це на своїй сторінці у Facebook нагадав проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар.
21 жовтня 1784 р. австрійський імператор Йосиф ІІ (1780-1790) відновив Університет у Львові. Від тоді Університет стає не лише світською установою, але й важливим середком освіти і науки Австрійської монархії.
За виразом проф. С. Дністрянського «взірцем нових ідей, університетом в західно-європейському розумінні».
Відтак, з належними європейськими традиціями, створенням нових факультетів, кафедр, інституцій нового зразка, конкурсним відбором на заміщення кафедр, правом захисту ліценціатських, магістерських та докторських праць. Університет у Львові змінив не лише свій статус, а й на кілька століть став в один ряд з найвідомішими європейськими закладами освіти та науки. Водночас львівське освічене середовище отримало можливість ширше ознайомитися з творами європейських філософів, науковців, літераторів ХУІІІ ст.
А пропаговані ідеї загальнолюдських цінностей, які ґрунтувалися на засадах християнства, ідеалізму та просвітницького раціоналізму формували новий світогляд львів’ян. Мине лише кілька десятків років, а хвиля європейського Просвітництва вже стане важливим чинником національно-визвольної боротьби української галицької інтелігенції.
Нагадаємо, що на Закарпатті під шаром вапна виявили мурал XIV ст.