Слухай онлайн
Політика

Ющенко розповів, навіщо зустрівся з Арбузовим

Колишній президент України Віктор Ющенко вважає, що сьогодні важливіше не допустити впливу ззовні на Національний Банк України, ніж те, хто його очолює. Про це він сказав в коментарі журналістам щодо призначення Сергія Арбузова головою Національного банку України.

В.Ющенко погодився, що С. Арбузов не має досвіду роботи в Національному банку. «Національний Банк має того голову, кого він має», - сказав він, повідомляє УНІАН.

Водночас, за словами екс-президента, його більше турбує, чи сформовані сьогодні механізми, які б перешкоджали волюнтаристському режиму управління банком. «Мої відчуття, що таким інструментом НБУ сьогодні не володіє, як, до речі, і рік тому», - зауважив В.Ющенко.

Він розповів, що зустрічався з С.Арбузовим, щоб викласти свою позицію щодо долі банку та гривні. «Мені б дуже хотілось, щоб глава НБУ пам’ятав, що він представляє не державну установу, а національну», - сказав В.Ющенко.

Він підкреслив, що НБУ має опікуватись інтересами простої людини, бізнесу, держави. Але жодна з цих сторін не повинна мати монополії на вплив в діяльності банку. В.Ющенко піддав критиці те, що сьогодні в наглядовій раді банку є політики, бізнесмени, банкіри. За його словами, це конфлікт інтересів, і такого немає ніде в світі.

Він розповів, що говорив голові НБУ, що той має виправити ситуацію, якщо хоче повернути банку статус національного. «Інституція Національного банку – це не лише тема відношення до якоїсь персони. Я переконаний, що ми всі маємо вболівати за гривню, вона давалась нам дуже дорогою ціною», - підкреслив В.Ющенко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ