Минулого року від внутрішньо переміщених осіб надійшло понад 6,7 тис. звернень про надання безоплатної вторинної правової допомоги. Це на 39% більше, ніж у 2017 році, коли надійшло майже 4,9 тис. звернень - Міністерство Юстиції України.
"Два роки тому внутрішньо переміщені особи набули право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги. Тому забезпечення доступу до правових послуг цій категорії громадян є одним із пріоритетів роботи системи безоплатної правової допомоги в Україні", – зазначила заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олена Сінчук.
Нині в Україні офіційно зареєстровано понад 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб. Протягом 2017 та 2018 років ВПО подали до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги 11,6 тис. звернень.
Найчастіше вони зверталися щодо вирішення різного роду спорів у сфері цивільного законодавства, а також з питань соціального забезпечення, сімейного, адміністративного, спадкового та трудового права.
Крім того, працівники місцевих центрів у Донецькій та Луганській областях систематично виїжджають до гуманітарно-логістичних центрів, що розташовані в районах контрольних пунктів в’їзду-виїзду, де консультують громадян. Найчастіше такі особи звертаються за роз’ясненням порядку подачі заяви на оформлення дозволу для переміщення в районі проведення АТО; порядку отримання пенсії іншої особи за довіреністю; відновлення соціальних виплат; оформлення спадщини; отримання свідоцтва про народження дитини українського зразка; відновлення втрачених документів; розірвання шлюбу з особою, яка проживає на тимчасово неконтрольованій території тощо.
Важливим завданням для системи БПД є проведення правопросвітницьких заходів, спрямованих на розповсюдження інформації про захист прав ВПО.