Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

За 50 років вакцинація врятувала 154 мільйони життів по всьому світу, – МОЗ

Як повідомляє МОЗ, зараз спостерігається тривожна тенденція – рівень планових щеплень знижується і в Україні, і глобально. Це підвищує ризик поширення небезпечних хвороб, таких як дифтерія, кашлюк та правець.

Вакцинація важлива і для дітей, і для дорослих. За національним календарем щеплень діти до 16 років повинні отримати щеплення від десяти інфекційних хвороб, а дорослі – ревакцинуватися від дифтерії та правця кожні 10 років, починаючи з 26-річного віку.

Статистика вказує на стрімке зростання захворюваності: за 7 місяців 2024 року зареєстровано 5602 випадки кашлюку, що значно перевищує показники минулого року. Також є зареєстровані випадки правця та дифтерії. Епідемія дифтерії в Україні востаннє спостерігалася в 90-х роках, коли захворіли близько 20 тисяч людей, і майже 700 з них померли.

Якщо не знаєте, чи були ви щеплені, перегляньте медичну карту або зверніться до свого сімейного лікаря, який допоможе відновити вашу історію щеплень. З огляду на переміщення населення через війну, Центр громадського здоров’я України та МОЗ розробили рекомендації для внутрішньо переміщених осіб з отримання даних про вакцинацію.

Де отримати щеплення? В Україні щеплення за Національним календарем є безоплатними. Зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, щоб отримати необхідні вакцини.

«Вакцинуйтеся та захистіть себе і своїх близьких!», – закликають у МОЗ.

З 1 серпня в Україні триває кампанія додаткової імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця. Усі щеплення за Національним календарем – безоплатні. Для отримання щеплення зверніться до сімейного лікаря або найближчого закладу охорони здоров’я.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ