В лікарні вже розпочали демонтажні роботи: зараз розбирають черепицю та дах. Тут збудують два нових корпуси, відремонтують наявні приміщення, а до діючого корпуса добудують третій поверх. В оновленому центрі зможуть лікувати водночас більше сотні пацієнтів завдяки підтримці литовського уряду та Товариства Червоного Хреста. Про це повідомляє ЛМР.
Площу клініки загалом збільшать практично втричі. Водночас тут зможуть проходити реабілітацію більше сотні людей. Це буде мультиреабілітаційний комплекс для цивільних, військових, пацієнтів, які отримали складні травми після ДТП чи потребують відновлення після інсульту.
«Після реконструкції площа центру становитиме 9000 кв м. Це дозволить значно збільшити обсяг надання реабілітаційних послуг українцям, які постраждали від війни. Крім цього, литовські спеціалісти допоможуть розробити програму реабілітації для ветеранів, яка буде впроваджена у Львові, Дніпрі та Житомирі.
Ми щиро вдячні уряду Литви та команді Центрального агентства з виконання проєктів за підтримку, яка допоможе створити сучасні умови для якісної реабілітації наших захисників та захисниць та всіх, хто постраждав від війни», – зазначив Андрій Павлів, начальник управління інвестицій та проєктів Львівської міської ради.
За словами Артураса Жарновскіса керівника програми «Сo-create Future of Ukraine» Центрального агентства управління проєктами Литви, реабілітація – один з пріоритетів у литовській підтримці України. Для цього розробили комплексну програму, яку впроваджують у Дніпрі, Житомирі та Львові.
Програма, профінансована Литвою на 15 мільйонів євро, спрямована на посилення якості медичної та психосоціальної реабілітації та повернення до життя, а також розвитку мережі реабілітаційних центрів України.
Вона включає два напрямки: реконструкцію трьох реабілітаційних центрів у Львові, Дніпрі та Житомирі та проведення навчань із залученням міжнародних фахівців і розробку алгоритмів надання якісної допомоги пацієнтам.
«Інфраструктура є дуже важливою і ми підтримуємо цей напрям. Але також важливо подбати про якість процесу надання послуг загалом в усіх сферах: медичній, психологічній реабілітації, соціалізації та реінтеграції. Тому ми не просто навчаємо чогось, це кооперація. Спільно з вашою командою фахівців ми проводимо аналіз, створюємо план тренінгів і вже розпочали їх проводити. Ми об’єднуємо у команди фахівців з українських та литовських лікарень, які зможуть ділитися досвідом з фахівцями з інших клінік. Тож це спільна робота. Ми маємо чіткий план на 2 роки: що потрібно, де ми можемо допомогти та куди можна залучити інших міжнародних донорів, аби підвищити якість реабілітаційних центрів в Україні. Ми не працюємо з пацієнтами безпосередньо. Наша мета – підвищити якість надання послуг медичної системи України загалом», – розповів Артурас Жарновскіс.
Мета комплексної програми вдосконалення реабілітації ветеранів, щоб процес реабілітації, протоколи та стандарти медичних послуг і професійна підготовка персоналу закріпили процес реабілітації та проклали шлях для системних реабілітаційних змін в Україні, забезпечуючи вищу якість та менші розбіжності в реабілітації та реінтеграції в усіх регіонах країни.
Нагадаємо, на реконструкцію і добудову центру реабілітації у Брюховичах Литовський уряд надає 5,6 млн євро, Червоний хрест Японії – 2,5 млн євро та ще 2,5 млн євро – німецька організація GIZ. Управління інвестицій та проєктів департаменту економічного розвитку Львівської міської ради координує проєкт з боку міста.