Слухай онлайн
Культура

Завтра біля міської Ратуші відкриють фотовиставку, присвячену Марії Гель

Завтра, 5 листопада, у Львові запрацює фотовиставка, присвячена 85-тій річниці від дня народження української громадської діячки Марії Гель.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Виставка діятиме на площі Ринок, перед Львівською міською радою.

«Марія Гель – львів’янка, українська патріотка, непересічна особистість і водночас  – проста українська жінка з непростою долею і великим серцем, яке перестало битися 5 грудня 2020 року. 5 листопада  2021 року їй виповнилося б 85.  Всі, хто знав її близько, пам’ятатимуть про неї завжди як про прекрасну, чуйну і світлу людину, а хто не знав – мають нагоду дізнатися більше. Пам’ятаймо і шануймо своїх співвітчизників, які робили цей світ кращим та зокрема й Україну», - зазначили в управлінні внутрішньої політики ЛМР.

Довідка

Марія Гель – українська громадська діячка, дружина видатного політичного діяча Івана Геля. Народилася 5 листопада 1936 року в с. Дрогоїв Перемишльського повіту (тепер Польща).  У 1945 році родина зазнала примусового переселення  з рідних земель під час обміну населенням між УРСР та урядом Польщі і, згодом, після поневірянь осіла у селі Верхня Білка поблизу Львова. Старший брат Марії – український партизан, член УПА, у 1950 році був заарештований і засуджений до 25 років таборів Воркути (Комі АРСР). Відтоді  родина перебувала під постійною особливою увагою НКВС, зазнавала утисків. Та вже на початку 1960-х років, Марія знайомиться зі своїм майбутнім чоловіком Іваном Гелем – активним діячем руху шістдесятників, і стає не лише його дружиною, але й вірною подругою в боротьбі за волю України.

У січні  1972 року Івана Геля заарештовують вдруге і дають 10 років ув’язнення в таборах особливого режиму та 5 років заслання.  Впродовж  майже 20-ти років Марія Гель з гідністю несла важкий хрест дружини українського політв’язня.  Після закінчення тюремного терміну чоловіка, перебувала з ним  на засланні в Комі АРСР протягом п’яти років.

Після  тюрем і заслань, у 1987 році родина Гелів повернулася до рідного Львова і одразу ж  влилась у політичну діяльність  як Львівщини так і всієї України. У 1991 році Марію Гель обирають депутатом Львівської міської ради. Вона  бере  активну участь у  всіх найвизначніших історичних подіях і рішеннях міської влади Львова першого демократичного скликання.  Її життя завжди  тісно пов’язане з долею України. Навіть у поважному віці п. Марія намагалася бути максимально корисною для свого міста, для людей, які поруч.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ