Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

Завтра громадськості представлять проект оновлення Парку культури

У неділю, 9 серпня, о 17 годині у Львівській бізнес-школі та о 21 годині у Парку культури, на галявині поруч з центральним входом (аркою), архітектори та ландшафтні дизайнери презентуватимуть проект розвитку парку. До його розроблення долучилися різні спеціалісти, але він базується на баченні львів’ян.

Протягом року тривала робота над проектуванням оновленого Парку культури – були проведені громадські обговорення, соціологічне дослідження, ряд воркшопів. І ось протягом цього тижня архітектори та ландшафтні дизайнери, проаналізувавши попередні напрацювання, спроектували простір парку. Вони поділили парк на зони, визначили функції кожної з них та наповнили їх необхідними об’єктами. Запланували нове розвиваюче дитяче містечко (ліс для дітей), більше води у парку, модульні вуличні меблі, мобільний скейт-парк, лаундж-зону, сучасну навігацію та інше. Також учасники запропонували зєднати Стрийський парк, Парк культури, Цитадель та центр міста канатною дорогою. Значну увагу приділили благоустрою парку, маршрутам для різних аудиторій, доступності парку для маломобільних груп населення та зеленим насадженням.

«Найбільше багатство парку - великі дерева та струмки. А думки про дитячий майданчик треба починати з того, щоб зрозуміти як можна використати наявний рельєф, рослини, землю, воду і дерева, і тільки після того думати якими і наскільки дорогими штучними елементами його доповнити», - розповів ландшафтний архітектор з Німеччини пан Зігфрід.

До розроблення проекту активно долучилися з бюро Zotov&Co, представники Київського ландшафтного клубу і Національної спілки архітекторів, ландшафтний архітектор з Німеччини. Але найбільшу увагу було приділено баченню громади. За основу взяли результати громадських обговорень та соціологічне дослідження, що провів Інститут міста. Цікаво, що парк у будні відвідує понад 1 тис. людей, у вихідні – 5-8 тис., і переважно це молодь (47%). Відповідно до опитування, найбільше громадськість турбує оновлення парку атракціонів. Саме тому велику увагу було приділено проектування нового атракціонного містечка, беручи до уваги іноземний досвід, зокрема Сіднейський олімпійський парк.

«При оновленні Парку культури необхідно делікатно вписати ментальність українства і нашої народності. Крім сучасних ігрових елементів хочеться бачити фортифікаційні споруди, все з натурального дерева, газон з різнотрав’я, щоб дихати своїм і природнім. І не потрібно просто копіювати. Все передове взяти зі світу, пропустити через себе і мати своє», - поділилася баченням Оксана Джунь, президент Київського ландшафтного клубу.

Окрім експертів та учасників велику роль у прогресі розвитку парку відіграє місцевий бізнес, без якого складно було б рухатись далі.

«Парк культури впевнено стає одним з улюблених місць для львів'ян та ще однією візиткою Львова. Для нас це особливо приємно - адже міське середовище значно виграє, коли такі комплекси, як цей парк зберігають своє  призначення і розвиваються. Переконаний, що напрацювання в рамках воркшопу дасть новий поштовх до розвитку парку», - говорить Сергій Смірнов, представник компанії ЕКО-ДІМ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ