Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Зеленський не підтримав петицію про вільний обіг зброї

Президент України Володимир Зеленський відхилив електронну петицію, в якій вимагали запровадити вільний обіг зброї. Він пояснив, що вважає це передчасним кроком.

Петицію з вимогою законодавчо врегулювати обіг зброї в Україні зброї зареєстрували на сайті президента 22 травня. Вона набрала необхідні для розгляду главою держави 25 тисяч підписів. Автори петиції вимагали запровадити вільний обіг зброї для самозахисту. 

6 вересня з'явилася офіційна відповідь президента. Зеленський заявив, вважає таку ініціативу передчасною через бойові дії на Донбасі, військово-політичну ситуацію та рівень безпеки в державі, передає Громадське.

«Зважаючи на визначену Конституцією України найвищу соціальну цінність — людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку, усвідомлюючи відповідальність держави перед людиною за свою діяльність та ураховуючи необхідність удосконалення правової політики і встановлення миру в суспільстві, легалізація обігу в державі зброї вбачається передчасною, а тому не може бути підтримана» — йдеться у відповіді президента.

Зеленський додав, що висловлені в електронній петиції пропозиції будуть передані до Комісії з питань правової реформи.

У 2015 році українська асоціація власників зброї зверталась з аналогічною електронною петицією до колишнього президента Петра Порошенка. Коли вона набрала необхідні 25 тисяч підписів, Порошенко відправив петицію на розгляд у Конституційну комісію, де вона залишилася без розгляду.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ