Сьогодні вранці ще 23 поранені військовослужбовці відбули до Республіки Польща для проходження курсу реабілітації та відновлення за програмою благодійного фонду ʺДобрий братʺ. Про це проінформували у прес-службі МОУ.
— Найбільш важких поранених ми доправили за кордон літаками, — розповів Родіон Морозов. — Зокрема 5 листопада з Києва полетіли п’ять воїнів, а сьогодні ввечері зі Львова — ще чотири захисники України.
Це вже дванадцята група військовослужбовців, які проходять реабілітацію за програмою ʺДобрий братʺ. Загалом, починаючи з 2014 року польська сторона на оздоровлення прийняла близько 300 важкопоранених воїнів. Більшості з них вітчизняні цивільні та військові медики ставили страшний вирок — бути навічно прикутими до ліжка. Проте, за досить короткий термін, іноземні реабілітологи у буквальному сенсі ставлять хлопців на ноги. А дехто з воїнів навіть повертається до строю.
— Після поранення мене навчили ходити наші військові медики, але це виявилось, так би мовити, трішки неправильно, — розповів слухач Національного університету оборони України імені Івана Черняховського підполковник Ігор Чупрун . — Бо я не міг виконувати своїх професійних обов’язків, а дистанція, скажімо, більше ніж кілометр вже була для мене проблемою. Та незважаючи на те, що моя права нога є повністю залізною, а на лівій відсутні близько 75% сухожиль та 50% м’язів, польські реабілітологи навчили мене, як правильно володіти своїм тілом. І я не лише повернувся у більш-менш нормальне життя, але й навіть виконував завдання в районі проведення ООС.
Для того, щоб потрапити до програми реабітації, потрібно зателефонувати або відправити листа до благодійного фонду ʺДобрий братʺ. Всі контактні дані є у вільному доступі на офіційній сторінці фонду в мережі ʺІнтернетʺ.
Довідково: Благодійний фонд ʺДобрий братʺ був створений на початку 2015 року для реалізації українсько-польської громадської ініціативи щодо допомоги українським військовослужбовцям, які зазнали поранень під час бойових дій на сході України.
Ідея прийняти на реабілітацію українських військових виникла в польського бізнесмена Маріуша Марковського восени 2014 року, коли на сході України точилися запеклі бої за Донецький аеропорт, а українські шпиталі були переповнені пораненими бійцями. Патріотично налаштовані громадяни гуртувалися, намагаючись усіляко допомогти своїм захисникам. Маріуша Марковського підтримали його друзі-однодумці — і за кілька днів були зібрані потрібні на реабілітацію кошти. Командування ДШВ ЗСУ склало список військових, що потребували реабілітації, а командування Збройних сил Польщі забезпечило транспортування бійців до місцезнаходження реабілітаційного центру на півночі Польщі. Українська громада Польщі активно підтримує ініціативу і також долучається до її реалізації.